U vihet zjarri zyrave të NP “Parqe dhe Gjelbrime” Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

14/01/2023

U vihet zjarri zyrave qëndrore të Ndërrmarjes Publike “Parqe dhe Gjelbërime”-Shkup nga një person i maskuar.

Ngjarja ka ndodhur në ora 01.00 pas mesnatës kur personi i panjohur ka lyer me benzin një pjesë të madhe të drejtorisë dhe magazinës dhe në fund ia ka vurr zjarrin.

Menjëher kanë ardhur ekipet e zjarrfiksave të Shkupit të cilët kanë lokalizuar zjarrin.

Me këtë rast drejtori i Ndërrmarjes për “Parqe dhe Gjelbërime” e quan këtë akt të shëmtuar dhe të papranueshëm.

“E dënoj ashpër këtë akt të ulët dhe të shëmtuar që të mbulohet eventualisht puna joligjore(kriminaliteti)në të kaluarën e Ndërrmarjes,si dhe të dëmtohet reputacioni aktual i NP “Parqe dhe Gjelbërime”, ka theksuar mes tjerash, drejtori i Ndërrmarjes ,Zuhejr Rexhepi.

TË FUNDIT
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
4 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
5 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
5 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
7 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

16 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
3 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
17 orë
17 vjet burg për shqiptarin nga Maqedonia që vrau gruan në Zvicër
16 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
17 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
11 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ