U vra në Greqi për një vend parkimi, del fotoja e 39-vjeçarit shqiptar, baba i tre fëmijëve (FOTO)

ina-online
ina-online

15 Shtator, 2023

Është publikuar fotoja e shqiptarit që u vra në Greqi pas një konflikti për një vend parkimi. 39-vjeçari shqiptar ishte baba i tre fëmijëve dhe punonte në parkingun e përmendur ku ndodhi edhe vrasja.

Ai u qëllua me dy plumba në kokë nga një 68-vjeçar pas një konflikti për motive të dobëta.

Sipas një gruaje që ndodhej në mesditë pranë skenës së të shtënave dhe foli për protothema.gr, autori nuk kishte as makinë dhe në fakt shfaqte sjellje obsesive dhe kishte një mosdashje të madhe për parkingjet.

“Ata u grindën. Ai u ngjit në shtëpinë e tij, mori pushkën. Kur u largua tha “tani mbarova me ty”. Priti me këmishë të hapur që të arrestohej. Ai ishte një burrë i çuditshëm Para dy vitesh ka bërë një aksident automobilistik. Nuk kishte makinë por nuk i pëlqenin parkingjet, i konsideronte të paligjshme”, shpjegoi gruaja.

Një tjetër grua që njihte autorin e moshuar tha se ai shpesh shkaktonte probleme dhe debatonte me fqinjët për arsye të parëndësishme.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

fature-market

Në Turqi ushqimi më shtrenjtë për 74 %, Maqedoni 13 % dhe Shqipëri 8%

Ana-Bernabiq

Ana Bërbabiq e lartëson Vuçiqin para opinionit serb: Fjalimi i Vuçiqit, ishte më i miri në OKB

Zoran Milanoviq - Aleksander Vuçiq

Përplasja indirekte e Vuçiqit e Milanoviqit rreth Kosovës

policia-bullgar

Bullgaria dëbon udhëheqësin e kishës ruse

vucic-696x521

Kosova hedh poshtë të pavërtetat e Vuçiqit në fjalimin në OKB

nefail maliqi

Zyrtare, Zvicra bëhet me 300.000 shqiptarë

Dritan Abazovic

Rrëfimi i Abazoviç: Jam nën kallash prej 3 vitesh. Kam krijuar shumë armiq në Mal të Zi

Dioguardi vjosa osmani

Presidentja Osmani dekoron me Urdhrin e Lirisë, ish-kongresistin, Joe DioGuardi dhe aktivisten Shirley Cloyes DioGuardi

ndotja pollog

“E gjithë Europa po thith ajër toksik”, harta e vendeve më të ndotura, kryesojnë vendet e Ballkanit

INFO

NA NDIQ