U zyrtarizua te Bayern Munich, Kompany thotë fjalët e para: Është një nder i madh të punosh për këtë klub

Picture of INA
INA

30/05/2024

Vincent Kompany është tashmë trajner i ri i Bayern Munchen, duke e zëvendësuar Thomas Tuchelin e shkarkuar.

Trajneri belg ka nënshkruar kontratë deri në vitin 2027 me gjigantin bavarez, pas largimit nga Burnley.

Në prezantimin si trajner i Bayernit, Kompany ka thënë se mezi pret të fillojë derisa është një nder i madh për të.

“Mezi pres sfidën e FC Bayern. Është një nder i madh të jesh në gjendje të punosh për këtë klub. FC Bayern është një institucion në futbollin ndërkombëtar”, ka thënë fillimisht belgu.

“Si trajner, ju duhet të qëndroni për atë që jeni si personalitet: më pëlqen të kem topin, të jem krijues dhe gjithashtu duhet të jemi agresivë në fushë dhe të guximshëm.

Tani po pres me padurim gjërat shumë themelore: të punoj me lojtarët, të formoj një ekip. Kur themeli të jetë në vend, suksesi do të vijë”, ka vazhduar Kompany./ h.ll/abcnews.al

TË FUNDIT
4 orë
Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”
5 orë
Itali-Shqipëri, FSHF vjen më një lajm të rëndësishme për tifozët shqiptarë
5 orë
Jasir Asani është njeriu gol, ja si luan Shqipëria në Europian sipas prestigjozes “Marca”
5 orë
Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?
5 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

ME TE LEXUARA

17 orë
Formacioni i mundshëm, ja si pritet të rreshtohet Shqipëria kundër Italisë
14 orë
Serbët druhen nga prania e madhe e shqiptarëve në Gjermani, media kroate habit
13 orë
Mbi 50 mijë shqiptarë pritet të ndjekin ndeshjen në Gjermani, ndërkaq italianë më pak se 10 mijë!
13 orë
Donarumma paralajmëron Italinë: Ndaj Shqipërisë duhet 100%, kundërshtari më i rrezikshëm
13 orë
“Franca favorite në Euro 2024, por në garë është edhe Italia”
13 orë
Ndeshja ndaj Kroacisë, probleme për Spanjën, mungon lojtari
19 orë
“Uragani KUQEZI”/ Mbi 50 mijë shqiptarë do jenë në ndeshjen e Kombëtares me Italinë në “Signal Iduna Park”
5 orë
Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

LEXO MË SHUMË

Berat-GJimshiti-82828-780x470

Gjimshiti: “Kemi lindur në shtete të tjera, por në shtëpi ndiqnim zakonet dhe traditat shqiptare”

shqiptaret plisa tifozet kuq e zi

Itali-Shqipëri, FSHF vjen më një lajm të rëndësishme për tifozët shqiptarë

jasir asani

Jasir Asani është njeriu gol, ja si luan Shqipëria në Europian sipas prestigjozes “Marca”

Sylvinho silvinjo

Kombëtarja edhe pak orë para përballjes me Italinë, ja çfarë thotë Sylvinho?

IMG_3097

Gjermania nis me këmbë të mbarë, fitore të thellë 5:1 me Skocinë

spanja

Ndeshja ndaj Kroacisë, probleme për Spanjën, mungon lojtari

franca-fitore-

“Franca favorite në Euro 2024, por në garë është edhe Italia”

donaruma

Donarumma paralajmëron Italinë: Ndaj Shqipërisë duhet 100%, kundërshtari më i rrezikshëm

tifozat kuq e zi

Mbi 50 mijë shqiptarë pritet të ndjekin ndeshjen në Gjermani, ndërkaq italianë më pak se 10 mijë!

INFO

NA NDIQ