Gjenerata U12 e KF Kumanova shpallen kampion të Maqedonisë së Veriut

Picture of ina-online
ina-online

04/06/2024

Fëmijët e shkollës së futbollit “KF Kumanova” gjenerata 2012 u bënë kampionë të Ligës së Fëmijëve të Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut.

Ata u shpallën kampion pas fitores në finalen e luajtur përballë KF Shkupit. Suksesi i tyre ishte falë përkushtimit dhe angazhimit të trajnerit, Ismet Zeqiri, i njohur si portieri i shumë titujve me KF Bashkimi të Kumanovës.

Kjo gjeneratë bëri një hap përpara këtë vit duke fituar trofeun në garën në të cilën vitin e kaluar ishte nënkampion.

Në kampionatin e FFM-së këtë vit morën pjesë 96 ekipet më të suksesshme nga vendi, të ndara në gjashtë kategori garash (gjenerata 2011 – 2016).

Në edicionin e sivjetshëm të ligës, gjithsej 149 klube dhe 649 skuadra me 10 mijë futbollistë të rinj patën mundësinë të garojnë çdo javë brenda rajoneve të tyre.(INA)

TË FUNDIT
55 minuta
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
3 orë
Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë
3 orë
De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë
4 orë
Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave
4 orë
Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

ME TE LEXUARA

13 orë
Kurti pas eliminimit të Shqipërisë: Krenar me ju, e ardhmja është premtuese
55 minuta
Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë
1 ditë
Vijimi i “Euro 2024”/ Zvicra kundërshtare e mundshme e Italisë, ose...
13 orë
FOTO/ Kush ishte shqiptari që hyri në fushë në ndeshjen me Spanjën
1 ditë
Gjimshiti: Me Spanjën s’është e pamundur, do u tregojmë pse jemi këtu
13 orë
Shpërthen babai i Ardian Ismajlit për mosaktivizimin e djalit në Europian: Zoti i shkatërroftë ata që ta vodhën ëndrrën
1 ditë
Ndeshja Shqipëri-Spanjë, FSHF jep njoftimin e rëndësishëm për tifozët shqiptarë
6 orë
Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore

LEXO MË SHUMË

Ylber Ramadani

Ylber Ramadani reagon pas eliminimit: Luajtëm fort, treguam karakter në çdo sfidë

luka modric

Modriç: Nuk e di ku i gjeti arbitri tetë minuta shtesë

Spanja Luis De La Fuente

De la Fuente: Kishim telashe në pjesën e dytë, Shqipëria nuk është rivale e lehtë

IMG_3560

Presidenti i FSHF-së, Duka: Duhet të jemi krenarë që djemtë na sollën në këtë Europian, i dhamë bukuri tribunave

euro 2024

Sot katër ndeshje, grupi C dhe D mbyll fazën e grupeve në Euro 2024

IMG_3554

Mediat botërore: Emocione të mëdha në grupin e Shqipërisë

sylvinjo silvinjo

Sylvinho: Përvojë e artë, shpresoj të drejtoj Shqipërinë edhe për 10 vite

MATEUS

Mateus: Shqiptarët ishin më të mirë se spanjollët!

kombetarja

Shqipëri-Spanjë, ja më të mirët e ndeshjes sipas Sofascore

INFO

NA NDIQ