UEFA dënon Bayernin

ina-online
ina-online

12/03/2024

UEFA ka marrë vendimin që të mos lejojë fansat e Bayerni Mynih të mbështetin ekipin e tyre gjatë ndeshjes që skuadra gjermane do të zhvillojë jashtë fushe në çerekfinalet e Champions League.

Kjo vjen pasi tifozët bavarezë, hedhen tymuese dhe lëndë piroteknike në fushën e lojës gjatë zhvillimit të ndeshjeve ndaj italianëve të Lacios gjatë sfidave të luajtura për fazën e 1/8 të Champions.

Në fakt, kjo nuk është hera e parë që UEFA detyrohet të marrë një vendim të tillë për kampionët e Gjermanisë, pasi në dhjetor ata e gjobitën klubin me një shumë prej 40,000 eurosh me të njëjtat akuza, kësaj radhe në ndeshjen që Bayern pati me Kopenhagën.

Bajern Mynih mundi Lacion me rezultatin e përgjithshëm 3-1, duke u kualifikuar për çerekfinalet e Champions League. Shorti do të hidhet të premten në orën 12:00, ndërsa datat e zhvillimit të ndeshjeve të para janë 9 dhe 10 prill, kurse ato të kthimit do të zhvillohen me 16 dhe 17 të po të atij muaji.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

rakitic

Rakitic kujton kohën e tij ‘të errët’ europiane, te Barcelona: “Mund të kishim fituar edhe dy ose tre Champions League”…

sergi roberto

Barcelona shpërblen kapitenin, pas sugjerimit të trajnerit. Gati rinovimi me Sergi Roberto

dashmir beari

Në Poroj të Tetovës u varros trajneri i njohur i futbollit, Dashmir Beari

luis alberto

Luis Alberto: Kam kërkuar largimin nga Lazio, nuk dua të marrë 1 euro më shumë nga ky klub

uefa nations

UEFA përditëson renditjen, Italia dhe Gjermania mund të përfaqësohen me 5 skuadra

roma

Roma feston fitoren ndaj Milanit me legjendën e Interit

Jurgen Klopp

“Nuk e dija që mund të luanim kaq keq…!”

INFO

NA NDIQ