UEFA e dënon Serbinë me 50 mijë euro për thirrje anti-Kosovë

INA
INA

11 Maj, 2023

Serbia është dënuar nga UEFA me 50 mijë euro gjobë dhe një ndeshje pa praninë e tifozëve.

Dënimi nga UEFA erdhi pas thirrjeve raciste që tifozët serbë bënë kundër Kosovës në ndeshjen Mali i Zi – Serbi, ndeshje kjo e zhvilluar më 27 mars 2023 në kuadër të kualifikimeve për EURO2024, të cilën e fituan serbët me rezultat 0-2.

Ndeshjen pa tifozë, Serbia do ta luajë kundër Hungarisë, ndërsa UEFA e ka dënuar edhe Malin e Zi, shkruan AP, transmeton Klankosova.tv.

UEFA, Malin e Zi e ka dënuar me 20 mijë euro gjobë dhe do të luajë një ndeshje pa tifozë. /Klankosova.tv

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Inzaghi-14-gen

Inzaghi: Ata janë më të fortët në botë, por ne do të japim jetën…

nasser-al-khelaifi-psg

Presidenti i PSG-së po e ndihmon Sheikun Jassim për ta blerë Unitedin

morata

Morata i thotë “Po” Atleticos, gati rinovimi deri në 2026-ën

Champions-League-draw-latest-odds-1010038

Sot, finalja e madhe e Ligës së Kampionëve, Man City – Inter

mesi-argentina

Zbulohet data kur Messi debuton me Inter Miamin

real-madrid

Një kumanovar, portier i ri i Real Madridit?

inter

Finalja e Champions League, Inter zbret në fushë në stadiumin “Ataturk”

Hakan calhanoglu

Calhanoglu “selam” Interit para finales së Ligës së Kampionëve

struga trim lum

Edis Maliqi largohet nga Struga Trim Lum

INFO

NA NDIQ