UEFA merr vendim në të mirë të Barcelonës, do t’i lejohet pjesëmarrja në Ligën e Kampionëve

Picture of INA
INA

01/07/2023

Pas analizimit të të gjitha informacioneve të rastit “Negreira”, UEFA ka dhënë aprovimin që Barcelona të garojë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm – 2023/24.

Mediat spanjolle kanë raportuar se Barça është informuar këtë të premte se do të lejohet të garojë në edicionin e ardhshëm dhe se nuk do të përballet me ndonjë sanksion, transmeton Gazeta Express.Barcelona rrezikonte të dënohej nga UEFA shkaku i rastit “Negreira”, kur hetimet zbuluan pagesat që klubi kishte bërë për ish-zëvendëspresidentin e Komitetit të Gjyqtarëve, Jose Maria Enriquez Negreira, në vlerë prej rreth 7 milionë eurosh gjatë 17 viteve.

Rasti vazhdon të jetë në sistemin gjyqësor spanjoll.

UEFA emëroi dy avokatë për hetimin e rastit, të cilët pasi panë materialin në dispozicion i dërguan Barcelonës një dokument me 70 pyetje për t’u përgjigjur për këtë çështje.

Është e qartë se këto përgjigje kanë bindur ata, pasi UEFA nuk do ta sanksionojë Barcelonën, as nuk do ta përjashtojë nga Liga e Kampionëve, që ishte frika e madhe për klubin.

Ky do të jetë një lehtësim i madh për Barcelonën, e cila jo vetëm që nuk do të mund të përballonte goditjen e reputacionit, por edhe goditjen për financat e saj.

TË FUNDIT
23 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024
24 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
2 ditë
Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja
2 ditë
Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

ME TE LEXUARA

1 ditë
Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët
24 orë
Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024
23 orë
Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

LEXO MË SHUMË

euro 2024 gjermani

Pesë ‘betejat’ më të rëndësishme që mund të vendosin fituesin e Euro 2024

spanja-vs-anglia-780x439

Diferenca në minuta mes Spanjës dhe Anglisë është skandaloze – analiza interesante dhe detaje rreth finales së Euro 2024

angli spanje

Kush do ta fitojë Euro2024: Taktika, aftësitë individuale, apo të dyja bashkë – Flasin ekspertët

sulmues

Dështimi i sulmuesve në Euro 2024 – çfarë thonë ekspertët dhe a ka ndryshuar tashmë loja

Anglia kane

Finalja e Berlinit më 14 korrik, Southgate: Ndaj Spanjës duhet të jemi perfektë, që të ngremë trofeun

coman-bajern-psg-

Luajti vetëm 15 minuta në Euro 2024, ylli i Francës po mendon pensionimin nga kombëtarja

euro 2024 gjermani

Zbulohet gjyqtari që do të vendosë drejtësi në finalen e “Euro 2024”

Luis de la Fuente

“Euro 2024”, De la Fuente: Na pret një finale e furishme Spanjë-Angli

Jurgen Klopp

SHBA-të me plan të qartë për Botërorin 2026, gati oferta për trajnerin e madh gjerman

INFO

NA NDIQ