UEFA përjashton nga Europiani gazetarin kosovar, pas gjesteve nacionaliste…

Picture of INA
INA

20/06/2024

Pas Luftës së Kosovës në fund të viteve 1990, Kosova shpalli pavarësinë e saj nga Serbia në vitin 2008, e cila ende e njeh si shtet i pavarur.

“UEFA mund të konfirmojë se një gazetari i është hequr akreditimi për shkak të sjelljes së keqe gjatë ndeshjes së UEFA Euro 2024 ndërmjet Serbisë dhe Anglisë më 16 qershor 2024 ,” tha organi i futbollit europian në një deklaratë.

Arlind Sadiku pranoi se gjesti ishte joprofesional për një gazetar, por tha se nuk kishte ofenduar askënd. “Njerëzit nuk e dinë se si u ndjeva në atë kohë, sepse isha i traumatizuar nga lufta”,- tha ai për Reuters, duke shtuar se kishte marrë kërcënime me vdekje në rrjetet sociale.

TË FUNDIT
19 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur
19 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
19 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
2 ditë
“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij
2 ditë
A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

ME TE LEXUARA

19 orë
"Do largohem kur Reali të lodhet me mua", Ancelotti: Mbappe? Do t'i gjej një vend, do ta fus diku
19 orë
Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri
19 orë
Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

LEXO MË SHUMË

Hans flik hansi flick

Hansi Flick: Shumë pasion te Barcelona, duam t’i bëjmë njerëzit të lumtur

keidi bare

Keidi Bare mbetet në Spanjë, gati firma me klubin e ri

anceloti

“Do largohem kur Reali të lodhet me mua”, Ancelotti: Mbappe? Do t’i gjej një vend, do ta fus diku

Netherlands' coach Ronald Koeman looks on during a press conference in Zeist on October 7, 2019, ahead of the Euro 2020 qualifying football match between Netherland and Northern Ireland on October 10. (Photo by Jerry Lampen / ANP / AFP) / Netherlands OUT

“Barcelonës nuk i interesojnë legjendat”, Koeman sulmon sërish ish-klubin e tij

Kimmich Kimich

A mund të thotë lamtumirë Kimmich? Drejtori Eberl: “Do të flasim pas pushimeve”

belingam anglia

Anglia kërkon trajner, Federata poston njoftim për vendin e lirë të punës. Ja cilat janë 7 kushtet për kandidatët

jasir asani

klubi i Guangju nuk ndal elozhet për Asanin dhe e bllokon deri në dhjetor 2025

arber hoxha

Media e njohur kroate e parasheh të ardhmen e Arbër Hoxhës

jasir asani

E ardhmja e Asanit ende pezull, Arabia dhe Dubai alternativa për 29-vjeçarin

INFO

NA NDIQ