UEFA publikon renditjen e re të klubeve më të mira

INA
INA

12 Maj, 2023

Pas lamë pas ditën e djeshme ndeshjet e para gjysmëfinale të Champions League, Europa League dhe Conference League, UEFA ka përditësuar renditjen e ekipeve më të mira.

Këtë renditje e kryeson Manchester City, në ndjekje nga Bayern Munchen dhe Chelsea që është i treti.

Për sa i përket ekipeve italiane, në top 20-shen e ekipeve më të mira janë vetëm katër skuadra të Serie A.

Në këtë listë bëjnë pjesë vetëm Juventus që renditet në vendin e 8-të, Roma në vendin e 10-të, Interi një vend më sipër verdhekuqve dhe kamionët e Napolit në vendin e 19-të.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Maldini

Rrufe në qiell të pastër… Maldini dhe Massara shkarkohen nga detyrat që mbanin te Milani

totenham-tottenham

Tottenhami gjen trajnerin e ri, zyrtarizimi pritet të bëhet së shpejti

manchester chelsea

Ish-mesfushori i Chelseat zbulon se tani është i pastrehë në moshën 32-vjeçare pas një diagnostikimi të gabuar të gjurit dhe karrierës së prishur nga alkooli

bad news eagles

BNE sot përballet përsëri me një ekip serb

Caicedon

Arsenali arrin marrëveshje me Caicedon

inzaghi

Inzaghi: Inter nuk ka frikë nga City

ardian nuhiu

Nuhiu zyrtarisht trajner i kuqezinjëve të Tetovës

galtier-psg

Francezët e nisin merkaton me “vrull”, PSG realizon 2 “goditje” në 1 ditë

igli

​Tare largohet nga Lazio pas 18 vitesh

INFO

NA NDIQ