Uji i pijshëm në Shkup i sigurt dhe cilësor

INA
INA

05/06/2023

Uji i pijshëm në Shkup është i sigurt dhe cilësor, tregon raporti i fundit javor i laboratorit i NP “ujësjellësi dhe kanalizimi”.

Kontrollet janë kryer nga Sektori për kontroll sanitar në periudhën prej 29 maj deri më 1 qershor 2023 në 147 mostra për analizë fiziko-kimike dhe mostra për analizë mikrobiologjike të ujit të pijshëm nga 39 vende matëse në Qytetin e Shkupit.

“Në pajtim me rezultatet e marra nga hulumtimi, të gjitha mostrat u përgjigjen Rregullores për kërkesa për siguri dhe cilësi të ujit të pijshëm”, thekson NP “Ujësjellësi dhe kanalizimi”.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

ora

Doganat e Maqedonisë parandalojnë kontrabandim të 84 orëve Casio dhe 7.560 copë bizhuteri

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

moti

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

granit plavaa

Videoja e Granit Plavës, i dyshuari për ekzekutimin e Liridonës, kur hyn në restorant

Screenshot_2023-12-09-19-38-51-489_com.android.chrome-edit

Ky është personi i katërt që u arrestua sot për vrasjen e Liridona Ademajt

INFO

NA NDIQ