Uji në Kumanovë prej sot mund të pihet

Picture of INA
INA

29/05/2024

Uji në qytetin e Kumanovës është i lejuar për konsum.

Pas kontrollit nga ana e inspektoratit dhe pas rezultateve të marrura nga QSHP, nga mostrat e kontrolluara të ujit nga 25, 26, 27.05.2024 është konstatuar se të njejtat iu përgjigjen rregullave ligjore e profesionale lidhje me parametrat e kontrolluara, në pajtim me rregulloren per siguri të ujit për pije, ndërpritet vendimi për ndalesën e ujit të pijshëm, përcjell Televizioni Festa.

“Me këtë i njoftojme qytetarët se uji në tërë rrjetin e ujësjellësit është i rregullt dhe i njejti mund të përdoret për pije”, njoftojnë nga NP “Ujësjellësi” Kumanovë./tvklan.mk

TË FUNDIT
8 orë
Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh
8 orë
Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia
9 orë
Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën
10 orë
Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)
11 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

ME TE LEXUARA

21 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
15 orë
"Si shqiponjë në stadium", fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund
21 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
14 orë
Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s
21 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

LEXO MË SHUMË

bajrami

Bajrami: Është një ëndërr të luaj për Shqipërinë, Italia ekip i madh

bajrami gol

Kuqezinjtë munden me përmbysje nga Italia

bajrami

Italia në epërsi në pjesën e parë, Shqipëria e para tundi rrjetën

Goli i Bajramit ndaj Italisë, më i shpejti në histori të Evropianeve (VIDEO)

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

shqiperi itali

Ja kush do ta fitojë ndeshjen Itali-Shqipëri sipas sondazhit të UEFA-s

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

INFO

NA NDIQ