Ujkani: Ka shumë mundësi që trajneri i ardhshëm i Kosovës të jetë gjerman

INA
INA

15/01/2024

Zëvendës-drejtori i Kombëtares së Kosovës, Samir Ujkani, tha se ka mundësi që trajneri i ardhshëm i Kosovës të vije nga Gjermania.

Ai nuk zbuloi emra, por tha se janë në bisedime me disa trajnerë cilësorë dhe se shpreson se së shpejti do të zyrtarizohet trajneri i ri i “Dardanëve”.

“Jemi në bisedime me disa trajnerë. Janë nga nivele të larta. Ka shumë mundësi të jetë gjerman. Ka shumë trajnerë që kanë treguar interesim të flasin me neve dhe të shohin planet. Jemi në kontakte me këta trajnerë dhe të shohim. Shpresoj se sa më shpejt të arrihet një marrëveshje të prezantojmë trajnerin e ri”, tha Ujkani për ‘T7’.

Kujtojmë se Kosova është ende në kërkim të një trajneri të ri, pas largimit të Primoz Gliha.

Kombëtarja jonë vitin e kaluar dështoi në kualifikimet për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, cikël të cilin e kishte nisur me francezin Alain Giresse, për ta mbyllur pastaj me sllovenin Gliha. /GazetaSinjali/

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Erjona-Jonuzi

Erjona Jonuzi dekorohet nga Komuna e Tetovës për kontributin në sport

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

INFO

NA NDIQ