“Ujqërit e natës” së Putinit kërcënim për Bosnjën, parakalimi nëpër Banja Luka (VIDEO)

ina-online
ina-online

27 Qershor, 2023

Anëtarët e klubit të motoçiklistëve “Ujqërit e natës”, besnikë të Kremlinit, parakaluan sot nëpër rrugët e Banja Llukës në Repubikën Srpska në Bosnjë Hercegovinë.

Ata morën pjesë në udhëtimin e lamtumirës të organizuar nga dega e Republika Srpska (RS) e këtij klubi motoçiklistësh.

Disa prej anëtarëve të tyre kishin veshur bluza me shkronjën “Z”, simbol i pushtimit rus të Ukrainës, dhe mesazhin “Ku jemi ne, atje është Rusia”.

Institucionet në Bosnjë-Hercegovinë në vitin 2018 e ndaluan hyrjen në vend të Aleksandar Zaldastanov, liderit të “Ujqërve të Natës”.(INA)

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

novi pazar

Dy sulmues terroristë po trajtohen në Novi Pazar

veriu policia manastir

Ekskluzive/ Aksioni kundër Policisë së Kosovës jo vetëm nga serbët, të angazhuar edhe Wagner, Obraz dhe Spetsnaz

shkelzen-maliqi

Maliqi: Sulmuesit synonin inskenimin e një masakre ku do të vriteshin pelegrinët dhe murgjit serbë

Afrim Bunjaku

Sot varrimi i policit Afrim Bunjaku

Afrim Bunjaku

Nesër ditë zie në Kosovë, në nderim të policit të vrarë

hovenier qemal minxhozi

Ambasadorët e SHBA-ve dhe Shqipërisë ndezën qirinj në nderim të policit të vrarë, Afrim Bunjaku

policia-kosoves

Edhe një sulmues i arrestuar, Policia thotë se ka hyrë në objektet përcjellëse të Manastirit të Banjskës

vucic

Viktimizohet Vuçiq, sërish manipulon, ja çka thotë për sulmin terrorist në veriun e Kosovës

borell-borel

Borrell flet me Kurtin dhe Vuçiqin për sulmin terrorist në veri

INFO

NA NDIQ