Ulet çmimi i parkimit në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

28/01/2022

Bordi udhëheqës i Ndërmarrjes Publik “Parkingjet e qytetit” – Shkup sot kanë sjell vendim për ulen e çmimit për parkim në Shkup nga 1 marsi 2022.

Me këtë vendim, siç njoftoi Qyteti i Shkupit parashihet ulje e çmimit të shërbimeve të NP “Parkingjet e qytetit” dhe atë në zonën A0 nga 100 në 75 denarë për një orë, në zonën A nga 50 deri 40 denarë, në zonën B nga 40 në 30 denarë, kurse në zonat C dhe D nga 30 në 25 denarë për orë, transmeton TV21

TË FUNDIT
40 minuta
I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët
47 minuta
Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit
56 minuta
Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar
1 orë
Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera
2 orë
Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Paratë për derivate – Kjo është arsyeja e hallakamës me transportin urban në Shkup
6 orë
Gashi takon ambasadorin e Kosovës në Maqedoni, Florian Qehajën
23 orë
“I poshtër, edhe në det futet me shall” - Edi Ramës i publikohet intervista ku e shante Rugovën
2 orë
Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit
1 ditë
OKB miratoi rezolutën për armëpushim dhe lirim të pengjeve në Gazë
15 orë
Në darkë me Wallkerin, Robertsonin, Begajn dhe Mesiqin, Kurti: E kanë ndihmuar Kosovën
1 ditë
Eksperti nga diaspora, Arben Fetai pritet të jetë zv. Kryeministër nga radhët e ASH-së
6 orë
Këto janë emrat e përmendur për zv/ministra në Mbrojtje dhe Bujqësi nga VLEN?!
23 orë
Mickoski zbardhi investimin e parë të huaj në Maqedoninë e Veriut

LEXO MË SHUMË

shkolle klase

I nxehti i madh – Rekomandohet shkurtim i orëve për filloristët

Bujar Osmani

Osmani: Gjithçka për shqiptarët duhet të kaloj përmes Frontit

Mickoski

Mickoski të martën dërgon në Kuvend përbërjen e kabinetit qeveritar

william walker uoker kurti

Walker: Jam këtu për të festuar me të gjithë shqiptarët e komunitetet tjera

IMG_2927

Naser Hani, atdhetari nga Veleshta që i dha shumë shqiptarisë

rifat1

Rifat Jashari: Është derdhur shumë gjak për liri – dhimbje s’ka, veç krenari

vlen gashi kasami mexhiti taravari

Brenda VLEN-it arrihet kompromisi për resorët, MEPSO i kalon LD-së së Izet Mexhitit

gjermania-780x470

Gjermania ndahet sërish: Harta elektorale tregoi ndarje të thella

cerdhe

Rritet numri i fëmijëve në kopshte dhe qendrat për zhvillim të hershëm

INFO

NA NDIQ