Ulet numri i rasteve të reja dhe viktimave nga virusi

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

22/02/2022

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut e ka publikuar raportin javor për gjendjen me COVID-19 në vend.

Sipas raportit, javën e fundit (14 deri 20 shkurt) janë regjistruar 6.119 raste të reja në 34 qytete, që paraqet ulje për 29.2 përqind në krahasim me javën paraprake, përcjell Telegrafi Maqedoni.

Pjesa më e madhe e rasteve të reja janë në Shkup, ndërsa incidenca më e madhe është regjistruar në Negotinë.

Sipas algoritmit të ri për personat e shëruar, javën e fundit si të tillë janë regjistruar 8.797.

Prej rasteve të të infektuarve, 863 kanë qenë të riinfektuar.

Ndryshe, në RMV janë vaksinuar gjithsej 869.763, prej të cilëve 848.573 me dy doza, ndërsa 140.455 me tre doza.

TË FUNDIT
1 orë
VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit
2 orë
Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?
3 orë
Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku
3 orë
Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares
3 orë
Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

ME TE LEXUARA

1 ditë
Fillon ndërtimi i objektit të ri për gjimnazin “Sami Frashëri” në Kumanovë
10 orë
ISHP: Ulje e rasteve të kollës së keqe në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Qeveria e re drejt formimit, ja detajet
7 orë
Këshilli i Ambasadorëve Shqiptarë mbështet kandidaturën e Muharrem Salihu-Marco për Eurodeputet
1 ditë
Në Beograd vritet vëllau i ministrit të Bosnjë dhe Hercegovinës (FOTO)
21 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

LEXO MË SHUMË

IMG_2507

VLEN: BDI si LEVICA, së bashku nuk përkrahën zgjedhjen e Afrim Gashit për kryetar të Kuvendit

Fronti evropian ali ahmeti

Ahmeti nesër para mediave, çfarë do përcjell kreu i BDI-së?

konjufca

Konjufca uron Gashin: Do të jetë shumë kënaqësi të punojmë së bashku

Kurto dudush

Sulmohet kryetari i komunës së Shuto Orizares

bekim qoku kuvend

Qoku: Në Parlament do jetë i përfaqësuar programi i Vetëvendosjes

vlen kuvend qoku kasami gashi taravari mexhiti

Zgjedhja e Gashit për kryeparlamentar, Taravari përcjell një porosi

Afrim Gashi

Kush është Afrim Gashi-kryeparlamentari i ri i Maqedonisë së Veriut

Palestina gaza

Spanja, Irlanda e Norvegjia njohin Palestinën! “tërbohet” Izraeli

Afrim Gashi

Afrim Gashi u zgjodh kryetar i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ