“Uluni me fëmijën tuaj dhe shpjegoni atij…” – Arben Taravari me disa këshilla për prindërit para fillim vitit shkollor

ina-online
ina-online

24 Gusht, 2023

Kryetari i komunës së Gostivarit, Arben Taravari përmes një postimi në rrjetet sociale ka përcjellë një këshillë për prindërit se çfarë veprime duhet ti bëjnë me fëmijët e tyre në prag të fillimit të vitit shkollor.

Ja porosia e plotë:

“Së shpejti fillon viti i ri shkollor!

Uluni me fëmijën tuaj dhe shpjegoni atij se të jesh shumë i gjatë, i shkurtër, i shëndoshë, i hollë nuk është për të qeshur…

Ose nëse shoku apo shoqja mban syze ose të njëjtat këpucë çdo ditë.

Shpjegojini fëmijës tuaj se çanta e vjetër e shpinës mbart të njëjtat ëndrra si ajo e re.

Ju lutemi mësoni fëmijën tuaj të mos përjashtojë askënd sepse është i varfër ose “ndryshe”.

Shpjegojini fëmijës suaj se ngacmimi dhemb dhe se ata shkojnë në shkollë për të MËSUAR, JO për të konkurruar.

Të gjithë kemi vlerë të barabartë. Edukimi fillon në shtëpi!”, ka shkruar Taravari.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

Screenshot_2023-09-30-13-14-08-408-edit_com.facebook.katana

Deklaratat e fundit për sulmin terrorist në veri, kërkohet që Edi Rama të shpallet non-grata në Kosovë

mali-sharr

Hiqet ndalesa për lëvizje nëpër pyje

Maria GABRIEL

Gabriel pret që Shkupi të mos “vetësabotohet”

LSDM kreret kovacevski zaev zecevic

Ndryshimet kushtetuese a po rikthejnë në lojë liderët e vjetër!

artan grubi

Grubi: Përmes fletëobligacioneve, Qeveria ndihmon Komunën e Tetovës dhe Zhelinës për shlyerjen e detyrimeve të papaguara të tyre

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

Onkologija Onkologjia shkup

Miratohet përbërja e Komisionit Anketues në Kuvend për skandalin në onkologji

INFO

NA NDIQ