United dhe Arsenal në ‘luftë’ për yllin e Galatasaray-t

ina-online
ina-online

01/12/2023

Dy gjigantët anglez, Manchester United dhe Arsenal janë duke vazhduar rivalitetin edhe jashtë fushës së blertë.

“Djajtë e Kuq” dhe ‘Topçinjtë’ sipas medieve turke, janë duke bërë garë të ashpër për mbrojtësin e Galatasarayt, Sacha Boey.

Boey, i cili bëri ndeshje të madh në ndeshjen Galatasaray-Man United, është duke u kërkuar nga shumë klube të mëdha evropiane.

Ai në vitin 2021 iu bashkua gjigantit turk nga Rennes, dhe nga ajo kohë lojtari ka përparuar shumë duke ndezur interesimin e top-klubeve evropiane.

“Fotospor” shkruan se United dhe Arsenal janë skuadrat dy klubet që kanë shprehur interesim për 23 vjeçarin.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Napoli rrahmani

VIDEO/ Napoli triumfon mes dramës, Juventus mposhtet në “Maradona”

Britain Soccer Champions League

Bajerni “hjek” dorë nga Çabi Alonso, tani preferon trajnerin holandez

Bellingam Real Barca

Sulmi “nuk ndez”, Barcelona del e “gjymtuar” nga “San Mames”

maradona

Lista me yjet e futbollit që ranë në rrjetën e dopingut, nga Maradona te Guardiola e së fundmi Pogba

manchester-city

City fiton derbin e Manchesterit

IMG_9475

Shkëndija e “shkel” Vardarin, por si kaloi Shkupi dhe Struga

shaqiri-zvicra

Xherdan Shaqiri gjen golin e parë në sezonin e ri, por Chicago Fire pëson humbje

le brons

LeBron James, i pari që arrin shifrën prej 40 mijë pikëve në NBA

real

Real Madridi do të apelojë kartonin e kuq ndaj Bellinghamit

INFO

NA NDIQ