United në bisedime për yllin e PSG-së

​Manchester United ka hyrë në garë për anësorin fantastik të PSG-së, Lucas Moura

Trajneri i Manchester Unitdit, Jose Mourinho ka kërkuar nga drejtuesit e klubit të transferojnë brazilianin Lucas Moura, shkruan Le 10 Sport.

Braziliani është pajtuar që të largohet nga PSG, me skuadrën kineze Beijing Guoan që thuhej se kishte arritur marrëveshje.

Por, zyrtarizimi ende nuk është bërë dhe United mund të shfrytëzojë këtë mundësi.

Për Moura interesim më herët kishte shprehur edhe skuadra tjetër e madhe angleze, Chelsea. /Express/