Universiteti i Tetovës dhe Universiteti i Tiranës e thellojnë bashkëpunimin mes fakulteteve juridike

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/01/2023

Një delegacion nga Fakultetit Juridik i Universitetit të Tetovës ka qëndruar për vizitë në Universitetin e Tiranës. Delegacioni i kryesuar nga dekani i këtij fakulteti, Prof. Dr. Jusuf Zejneli dhe bashkëpunëtorët e tij, prodekania për Arsim, Prof. Dr. Drita Mamuti Fazlija, shefja e Programit studimor të Kriminalistikës, Doc. Dr. Drita Muharemi, profesori nga Katedra e Gazetarisë Prof. As. Dr. Zylyftar Bregu dhe Doc. Dr. Fatmir Xheladini, gjatë qëndrimit të tyre në Universitetin e Tiranës janë pritur në takim nga dekania e Fakultetit Juridik, Prof. As. Dr. Dorina Hoxha dhe ekipi i saj.

Fillimisht, palët u njoftuan me funksionimin dhe ecurinë e dy institucioneve tona ndër vite, përfshirë sfidat dhe perspektivat si dhe arritjet që kanë shënuar në fushën arsimore dhe në atë të kërkimeve shkencore.

Po ashtu, në këtë takim dy dekanët finalizuan edhe një marrëveshje bashkëpunimi mes dy fakulteteve. Sipas kësaj marrëveshje, në të ardhmen fakultetet do të bashkëpunojnë në organizimin e konferencave të përbashkëta shkencore, tribuna dhe seminare shkencore, pjesëmarrje të profesorëve në komisionet e ciklit të dytë dhe ciklit të tretë të studimeve, promovimin e librave dhe organizimin e debateve dhe tryezave të rrumbullakëta, organizimin e shkollave verore për studentët e fakulteteve juridike, si dhe aktivitete të tjera të cilat do të jenë në interes të studentëve dhe profesorëve.

TË FUNDIT
2 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
4 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
6 orë
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
8 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
10 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

ME TE LEXUARA

4 orë
Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë
14 orë
Alternativa-Likovë me tre poste në Qeveri
2 orë
Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe
14 orë
Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu
12 orë
Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos
11 orë
Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”
11 orë
Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

LEXO MË SHUMË

IMG_4368

Granit Osmani është caktuar drejtor i Agjencisë për Zbatimin e Gjuhës Shqipe

herol-750x896

Herolind Sakipi, drejtor i ri i ISHP Qendra e Shëndetit Publik në Kumanovë

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

INFO

NA NDIQ