UNT hap dyert e regjistrimit në kampusin e ri universitar për studentët e rinj

ina-online
ina-online

24 Gusht, 2023

Universiteti “Nënë Tereza” në Shkup nga sot filloi me regjistrimin e studentëve potencial me një intezitet të lartë të interesuarish.

Gjatë regjistrimit rektori i UNT-së, Prof.dr. Izet Zeqiri aplikantëve iu dëshiroi mirëseardhje dhe suksese në zhvillimin e tyre akademik në Kampusin e ri universitar. UNT, këtë vit akademik 2023/2024 në tetë fakultetet e saj përmban ekskluzivisht drejtime deficitare, që kërkohen në tregun e punës dhe atë mbi 30 drejtime atraktive në gjuhën amëtare në kryeqytetin e vendit. Konkursi i regjistrimit në afatin e parë përmban 1850 vende aplikimi,shkruan Top24.

Numër Pedagogësh dhe staf administrativ është në dispozicionin e të gjithëve studentëve të rinjë që duan të vazhdojnë karrierën e tyre studimore pranë UNT-së.

Tetë Fakultetet studimore:

Fakulteti i Ndërtimtarisë dhe Arkitekturës

Fakulteti i Shkencave Teknike

Fakulteti i Shkencave Informatike

Fakulteti i Shkencave Sociale

Fakulteti i Shkencave Teknologjike

Fakulteti Juridik

Fakulteti Ekonomik

Fakulteti i Shkencave Humane

Afati i parë vijon nga në oraret e caktuara për aplikim.

Për më shumë ndiq: www.unt.edu.mk

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

dimitar kovacevski

Kovaçevski dënon ngjarjet në veriun e Kosovës

policia-haracine

Vrasje e dyfishtë në Maqedoni, vëllai vret vëllanë dhe kunatën

wagner-vagner-kosovo

Ai është i pranishëm grupi mercenarë Wagner?

Kasami

Kasami: Sulmi në Veri të Kosovës, është sulm terrorist

Ali Ahmeti

Ali Ahmeti: Dënoj sulmin vrastar ndaj policisë së Kosovës, destabilizon rajonin

sanxhak femijet shqiptare

SANXHAKLINJTË JANË ME ORIGJINË SHQIPTARE!

Arben Taravari

Taravari: Dënoj me ashpërsi sulmin e kryer ndaj policisë së shtetit të Kosovës

tetove plisi

Manifestim dinjitoz në Tetove kushtuar Ditës së Plisit

monstra

Rasti “Monstra”, Raufi: Drejtësinë do ta kërkojmë në Strazburg

INFO

NA NDIQ