UNT mirëpret studentët edhe në afatin e dytë të regjistrimeve 2023/2024

ina-online
ina-online

10 Shtator, 2023

Në Universitetin “Nënë Tereza” në Shkup prej të hënën fillon afati i dytë i regjistrimeve në tetë fakultetet me mbi 30 programe studimore.

“Të gjithë të interesuarit që duan të vazhdojnë karrierën e tyre studimore në platformën akademike 2023/2024 pranë UNT-së, ju ofrojmë të aplikoni në tetë fakultetet dhe mbi 30 programe studimore, në të cilat përmbajnë ekskluzivisht drejtime deficitare, që kërkohen në tregun e punës si Universiteti i vetëm publik në kryeqytet në gjuhën amëtare”, thuhet në njoftimin e UNT.

Studimet në ciklin e dytë, gjatë vitit akademik 2023/24 do të mund ti regjistrojnë kandidatët të cilët kanë të kryer studime përkatëse ose të ngjashme gjatë ciklit të parë nga data 𝟏𝟏.𝟎𝟗.𝟐𝟎𝟐𝟑 deri më 𝟐𝟗.𝟎𝟗.𝟐𝟎𝟐𝟑. Numri i studentëve për regjistrim këtë vit akademik është 𝟓𝟗𝟎 vende të lira.

Në UNT gjeni profesionalizëm akademik, kompetencë dhe studime të thelluara. Ju mirëpresin!

✍️ ✅️
*VËMENDJE
• Aplikimi nga 𝟏𝟏.𝟎𝟗.𝟐𝟎𝟐𝟑 deri më 𝟏𝟒.𝟎𝟗.𝟐𝟎𝟐𝟑 (AFATI I DYTË – cikli i parë studimor)
•Aplikimi për master studime fillojnë nga 𝟏𝟏.𝟎𝟗.𝟐𝟎𝟐𝟑 deri më 𝟐𝟗.𝟎𝟗.𝟐𝟎𝟐𝟑.
Për më shumë, ndiq vegëzat e konkursit:

👉Cikli i dytë (Master studime):

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

pendarovski-nato

Pendarovski: Mirë që Maqedonia, Mali i Zi dhe Shqipëria janë anëtarë të NATO-s, që të parandalohet konfrontimi ndërmjet ushtrisë së Kosovës dhe Serbisë

Screenshot_2023-09-30-13-14-08-408-edit_com.facebook.katana

Deklaratat e fundit për sulmin terrorist në veri, kërkohet që Edi Rama të shpallet non-grata në Kosovë

mali-sharr

Hiqet ndalesa për lëvizje nëpër pyje

ernest

NË SHKUP VJEN NJË STUDIM MË I PLOTË MBI VEPRËN E ERNEST KOLIQIT

Maria GABRIEL

Gabriel pret që Shkupi të mos “vetësabotohet”

LSDM kreret kovacevski zaev zecevic

Ndryshimet kushtetuese a po rikthejnë në lojë liderët e vjetër!

artan grubi

Grubi: Përmes fletëobligacioneve, Qeveria ndihmon Komunën e Tetovës dhe Zhelinës për shlyerjen e detyrimeve të papaguara të tyre

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

qumsht-qumesht

Nuk ka qumësht me aflatoksinë nëpër markete, reagon AUV në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ