“Uragani KUQEZI”/ Mbi 50 mijë shqiptarë do jenë në ndeshjen e Kombëtares me Italinë në “Signal Iduna Park”

Picture of INA
INA

14/06/2024

UEFA dhe autoritetet gjermane po përgatiten për mbi 50,000 tifozë të Shqipërisë që do të marrin pjesë në ndeshjen e së shtunës në Euro 2024 kundër Italisë në Dortmund, në “Signal Iduna Park”, në atë që do të jetë kontigjenti më i madh i tifozëve të çdo skuadre tjetër përveç vendit pritës.

Ndonëse pse “Signal Iduna Park”, stadiumi i Borussia Dortmund, mban rregullisht mbi 81,000 spektatorë për ndeshjet e klubit, kapaciteti për ndeshje e Europianit do të jetë i reduktuar në 62 mijë tifozë.

Referuar raportimeve të medieve spanjolle, nga 62 mijë vetë rreth 50 mijë do të jenë tifozë shqiptarë në një “uragan të vërtetë kuqezi”, ndërsa më pak se 10 mijë do të jenë mbështetësit e Italisë.

Tifozët e Shqipërisë kanë blerë bileta jo vetëm në zonën e tyre por edhe në zonat neutrale të stadiumit dhe pritet të krijojnë një super atmosferë në këtë përballje.

TË FUNDIT
2 orë
Tetovë, xhipi me targa zvicerane i'a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes
2 orë
Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima
3 orë
Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri
4 orë
Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën
5 orë
Kasami: BDI 20 vjet nuk e bëri decentralizimin, po harxhojnë paratë që fituan derisa ishin në pushtet

ME TE LEXUARA

1 ditë
Demokratët të ndarë për kandidatin për president pas largimit të Biden, kush do t’i prijë garës?!
22 orë
Shëndrit Deari shpallet kampion i ri tenisit në Maqedoni të Veriut
6 orë
Serwer: Harrisit mund t’i duket Kosova si Tajvani e Ukraina
1 ditë
LIVE/Kjo është gjendja në pikat kufitare, pritje dhe kolona
22 orë
BDI në “lucidum intervallum”
6 orë
Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

LEXO MË SHUMË

biciklete

Tetovë, xhipi me targa zvicerane i’a mori jetën 67 vjeçarit me bicikletë dhe iku nga vendi i ngjarjes

moti shiu

Prej nesër fillon ulja e temperaturave, pritet shi i rrëmbyeshëm dhe bubullima

Kuvendi Parlamenti i Malit te zi

Kryeministri i Malit të Zi propozon hyrjen e partive proruse në qeveri

Kamala Harris

Kamala Harris siguron mbështetjen e demokratëve, grumbullon 81 milionë dollarë fonde për fushatën

Bilall Kasami

Kasami: BDI 20 vjet nuk e bëri decentralizimin, po harxhojnë paratë që fituan derisa ishin në pushtet

Armando Broja

Chelsea merr 28 futbollistë në SHBA, ftohet edhe Armando Broja

daniel server

Serwer: Harrisit mund t’i duket Kosova si Tajvani e Ukraina

ballkani kf

Ballkani luan sot ndaj Hamrun, në rrethin e dytë të Ligës së Konferencës

ejup maqedonci

Stërvitjet e grupeve terroriste, Maqedonci: Shqetësuese, por jemi të përgatitur t’i përgjigjemi çdo kërcënimi

INFO

NA NDIQ