“Urim nga nëntoka”!

INA
INA

05/02/2024

Diana Toska

Një plumb që i frikësohet dritës sot u gjet në pragun e familjes së Arben Taravarit.

Historia më e re e Kosovës na ka mësuar se për nëntokën më e vlevshme se jeta e njeriut është pushteti i cili sjell para, pasuri e fuqi dhe kjo përvojë e zezë gjeti rrugën edhe në mesin tonë mu në prag të zgjedhjeve.

Ky akt qyqar dëshmon se me çfarë lehtësie mund të rrezikohet jeta e një njeriu i cili ka guximin të flasë ndryshe, të kërkojë ndryshimin në mënyrë civilizuese e transparente.

Arben Taravari, DIKUJT ia prishi hesapet qoftë materiale apo ato politike prandaj edhe ky kërcënim nga nëntoka duhet të kuptohet si thirje e ndërgjegjjes për ta ndëshkuar mes votës secilin politikan që punon kundër intereseve kombëtare e për llogari personale e klaneve mafioze që ju takon.

Ky prostitucion i imazhit të politikanit shqiptar nuk duhet të jetë model i stantardit të vlerave në një të ardhme të afërt për ne.

Këta plehra të nëntokës, këta frikacak e tradhtarë të kombit që njohin vetëm gjuhën e kërcënimit, hakmarjes e gjakut, vetëm e vetëm për të ardhur në pushtet duhet tu tregojmë se u ka ardhur fundi.

“Ky URIM“ nga nëntoka le të na shërbejë si motiv vendimtarë për ta ndryshuar gjendjen kolektive në të cilën gjendemi dhe një përgjigjje stoike ndërnjerëzore për mafiozët e të gjitha ngjyrave partiake;

“ Nuk ka plumb që do ta vrasë dinjitetin tonë kombëtarë“!

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

arber-zaimi

Kujt po i pengon pse po përzihet Albin Kurti?

IMG_9334

Milionat e shpenzuara për mbështetje mediale si tregues që BDI-ja e ka humbur mbështetjen e votuesve

ilir-meta

Shqiptarët garanci për të ardhmen europiane të Maqedonisë së Veriut

FURKAN SALIU

Lufta për fronin e BDI-së

bdi-ali-ahmeti-cair

Pse BDI brenda një jave braktisi idenë 15-vjeçare për President Konsensual?

andi-bushati

Sa VLEN Albin Kurti në Maqedoni?

kim-mehmeti

Aty ku të gjithë majmen nga varfëria e popullit!

Bekim Qoku

Qoku: Ahmeti dhe BDI larg Kosovës dhe afër Serbisë

Daut Dauti

Nga Yeni (Novi) Pazari në Skopi (Shkup)

INFO

NA NDIQ