“Urime bablok se ua hongre hallven”, këngëtarja e njohur befason me urimin për Albin Kurtin (FOTO)

0

Këngëtarja Fjolla Morina është nga të parat që ka uruarAlbin Kurtin si kryeministër edhe pse nuk është shpallur rezultati përfundimtar. Fjolla ka postuar një fotografi të Albin Kurtit, duke e uruar për fitoren në zgjedhjet e sotme ku shkruan: “Urime kryeministri im Albin Kurti fitorja”, ndërsa ia ka bashkangjitur edhe flamujt e Shqipërisë dhe Kosovës, shkruan Ndërsa kësaj fotoje ajo ia ka bërë edhe një përshkrim interesant në Instagram.Këngëtarja ka shkruar: “Urime bablok se jav hangre hallven”.