“Urime, kalofsh mirë në varr”, ironizoi gazetarin e ndjerë, rrjeti “shpërthen”ndaj Feros

INA
INA

29/12/2023

Këngëtari nga Kosova, Fero, shokoi mbarë opinionin publik, pasi u shpreh i gëzuar për vdekjen e gazetarit të Radio Dukagjinit Artan Turkaj.

Fero shkroi në rrjetet sociale “urime vdekjen gazetar kalofsh mir sonte nvorr”, duke tronditur edhe ndjekësit e tij të shumtë.

Sipas Feros dhe hoxhës Ahmed Kalaja në Tiranë, vdekja e papritur në moshë të re e gazetarit erdhi pasi Allahu ia ndaloi zemrën, sepse një ditë më parë ai kishte bërë shaka me Zotin në rrjetet sociale.

Por aktivisti Klodi Leka nxjerr zbuluar hipokrizinë e Feros, reperi i dënuar për dhunë në familje, i kthyer së fundmi në mysliman të devotshëm me emrin “Khatib”.

Leka ka postuar një pjesë nga një prej këngëve të Feros, i ndjekur nga mijëra të rinj shqiptarë.

Un jom i flliqt, un jom i prisht

E shes ni b**ch, boj biznis

E shes 5 mij e ja jap ni mij

Habibi i Ahmed Kalasë ky”, shkruan aktivisit Leka në rrjetet sociale.

Mesa duket “Zoti” e ka toleruar Feron duke e lënë të jetojë, ndonëse për vite me radhë i ka kënduar rinisë shqiptare me të tilla vargje të degjeneruara, por gazetarin e ndjerë Trukaj e mori nga kjo botë për një shaka të vetme.

Kujtojmë se pas revoltës në rrjetet sociale, Fero e fshiu postimin e tij ku i gëzohej vdekjes së një djali në lule të rinisë.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

sara l

Tha se kanë patur lidhje/ Dalin fotot e Sarës me banorin e ri

ZHAKU

“Kam tradhtuar”, Zhaklin Lekatari tregon pse e bëri

sara silvi

“Mos na bëhet xheloz Bardhi” – Sara përqafohet me ishi-n e saj

shkurte-fejza-600x360 (1)

Burri i Shkurte Fejzës: Shpëtova pa pasoja të rënda, gruaja dhe fëmijët e mi kanë përjetuar skena të dhimbshme

arta kabashi

Pas daljes nga Big Brother VIP 3, Arta Kabashi reagon për herë të parë

bigb

Kush mund të largohet sonte nga Big Brother VIP Albania, këta banorë shihen si më të rrezikuar

julian deda

Gjygji i banorëve të BBV, Juli: Në qoftë se kam bërë vetëm unë gabime, pranoj të dal nga shtëpia

ilnisa meritoni

Momente romantike mes Ilnisës dhe Meritonit: Je dashuria ime!

Screenshot_2024-02-26-21-51-50-234_com.facebook.katana-edit

Sara në krevatin e Meritonit, acarohet Ilnisa: Pse e lejove

INFO

NA NDIQ