Ushtarët rus në Ukrainë bëjnë fotografi me një hartë që tregon edhe Ballkanin

ina-online
ina-online

29/02/2024

Ushtarët rusë pozuan në qytetin e shkatërruar Avdiivka të krahinës Donjeck të Ukrainës me një hartë të “botës ruse”, duke përfshirë edhe Ballkanin.

Ata kanë bërë foto para ndërtesës së rrënuar me një flamur që shkruan “Bota Ruse”, transmeton INA.

Përveç Rusisë, territori përfshin të gjithë Ballkanin, Greqinë, Kazakistanin, Kirgistanin dhe Taxhikistanin.

Forcat ukrainase së fundi u tërhoqën nga ky qytet. Pushtimi rus i Ukrainës ka vazhduar për më shumë se dy vjet.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

IMG_1058

Irani thotë se ka përfunduar me sulmin ndaj Izraelit, i kërkon SHBA-së të “qëndrojë larg”

08640000-0a00-0242-2f7c-08d9c5599401_w408_r1_s

Irani nis dronë drejt Izraelit si shenjë hakmarrjeje

2e2960a3-c8a2-44b9-b1e2-1a8b2b89134c

Kasami nga Kumanova: Ndryshimi po vjen! VLEN së shpejti do udhëheq Qeverinë dhe të gjitha komunat shqiptare

IMG_1049

Fronti Europian në Prespë/ Ahmeti: Fronti Europian dinë vetëm të fitojë

FB_IMG_1713028144302

Taravari takim në Kumanovë me Shpëtim Pollozhanin: Shumica e të burgosurve politikë në raste të montuara janë shqiptarë

mjeke

Anulohet konkursi për punësimin e 1 117 punonjësve shëndetësor

rasti monstra

Rasti “Monstra” do të kërkoj drejtësi në Strasburg

spital-infermiere-mjeke shendetesi

Çdo muaj nga 12 infermiere ikin nga Maqedonia e Veriut

gruaja dhune burri rrahje

Gruaja nga Piroku e rreh rëndë me shuplaka burrin nga Gostivari

INFO

NA NDIQ