Ushtria dhe avionët serbë shqetësojnë qytetarët e Novi Pazarit (VIDEO)

INA
INA

5 Qershor, 2023

Qytetarët e Novi Pazarit janë shqetësuar pas fluturimeve të ulëta të avionëve luftarak serb afër kufirit me Republikën e Kosovës.

Ditë më parë presidenti serb kishte ngritur ushtrinë serbe në gjendje gatishmërie për shkak të ngjarjeve në komunat veriore.

Vendosja e ushtrisë në gjendje gatishmërie nga Vuçiq përdoret për konsum të brendshëm dhe që nga viti 2022 Vuçiq tri her e ka bërë këtë.

Politologu nga Novi Pazari Fahrudin Kladniçanin thotë se qeveria serbe me këtë dëshiron më shumë të tregoj muskujt e saj.

“Ndërkaq, të gjithë e dimë shumë mirë se asnjë çizme ushtarake e Ushtrisë së Republikës së Serbisë nuk mund të shkel në territorin e Kosovës” thotë Kladniçanin. / REL

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shaip kamberi

Kamberi reagon pas sulmit ndaj një familje shqiptare në Medvegjë

medvegja

“Këndonin këngë nacionaliste”- Serbët sulmojnë me gurë e mjete të rënda shtëpinë e shqiptarit në Medvegjë (FOTO)

greqi policia

Tronditet Selaniku, goditet me thikë një 19-vjeçare shqiptare në një park të qytetit

Radojcic vilat pasuria

Sveçla tregon se për çka do ta shfrytëzojnë vilën e Radojçiqit!

IMG_5648

Publikohet momenti i sulmit ku u vra polici Afrim Bunjaku (VIDEO)

Shaip Kamberi

Kamberi: Vuçiq mund të hakmerret ndaj shqiptarëve në Luginën e Preshevës

supermarketet-800x445

Mbyllen edhe 10 markete që nuk kanë zbritur çmimet!

IMG_5646

Policia e Kosovës me dëshmi të reja: ja ku dhe si u përgatit sulmi (VIDEO)

Digital era Romaing

Prej sot roamingu me BE më lirë për qytetarët e Maqedonisë së Veriut

INFO

NA NDIQ