Emocionuese,ushtria e Kosovës këndon njëzëri “Mora fjalë”

INA
INA

05/03/2024

Sot po shënohet 26-vjetori i Epopesë së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës. Ministria e Mbrojtjes ka organizuar një sërë aktivitetesh.

Në kuadër të shënimit 26-vjetorit të Epopesë së UÇK-së është bërë inspektimi i kuadrateve nga Presidentja dhe Komandanti i FSK-së.

Presidentja e vendit, Vjosa Osmani ka mbajtur një fjalim rasti.

Osmani po ashtu ka publikuar një video në Facebook, ku ushtarët e Kosovës këndojnë këngën “Mora fjalë”, që i kushtohet komandantit Adem Jashari.

https://www.facebook.com/watch/?v=936751108152432&t=14

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

664140-6zyFR0KYUH

Kurti: Serbia e ka problem faktin që ekzistojmë si popull dhe si shtet

Peter Stano

BE: Serbia shkeli marrëveshjen, të lejojë menjëherë lëvizjen e lirë

marshi

Marshit në Pejë i priu vajza e të ndjerës Gjyljeta Ukella

Fahri-Fazliu-

Lirohet Fahri Fazliu, i konfiskohet telefoni

gjyljeta ukella

Detaje të tjera nga prokuroria për rastin e vrasjes së gruas në Pejë

Screenshot_2024-04-17-10-29-00-629_com.android.chrome-edit

Haxholli: Serbia po hakmerret për votimin në Strasburg, nga mesnata po i mban të bllokuar mbi 300 kosovarë në kufi me Kroacinë

INFO

NA NDIQ