Ushtria e RMV-së shënoi solemnisht ditëlindjen e 31-të

Picture of INA
INA

17/08/2023

Në prag të ditës së nesërme të ushtrisë, punonjësit e mbrojtjes dhe pjesëtarët e ushtrisë solemnisht festuan ditëlindjen e 31-të të Ushtrisë së Maqedonisë së Veriut, transmeton Portalb.mk.

Ministrja Sllavjanka Petrovska në fjalën e saj theksoi se ndihet krenare për profesionalizmin, motivimin dhe përkushtimin me të cilin po realizohen reforma të rëndësishme në fushën e mbrojtjes.

“Një ministër është i suksesshëm po aq sa janë bashkëpunëtorët e tij dhe faktet tregojnë se mbrojtja funksionon jashtëzakonisht me sukses dhe prandaj merita nuk është e imja, nuk është e asnjë individi, por e të gjithëve ne së bashku, sepse jemi një familje, një organizëm që mund të funksionojë vetëm nëse punojmë si një, të bashkuar në qëllimin tonë të përbashkët”, tha ministrja.

Petrovska falënderoi pjesëtarët e Armatës sepse çdo sfidë e pranojnë si detyrë të cilën e kryejnë me përkushtim maksimal, profesionalisht dhe pa hezitim.

hefi i Shtabit të Përgjithshëm të Armatës – Vasko Gjurchinovski, u dha mirënjohje të gjithë punonjësve të Shtabit të Përgjithshëm dhe të Armatës për përpjekjet, rezultatet dhe punën e përgjithshme në vitin e kaluar, të cilat janë njohur dhe janë vënë në dukje në shoqëri.

“Periudhën e kaluar kemi arritur rezultate vërtet të mëdha, kemi një udhërrëfyes të qartë se ku duhet të lëvizim prioritetet tona në periudhën aktuale, është detyrë dhe obligim ndaj brezave të ardhshëm të atdheut tonë”, tha Gjurçinovski.

Më herët delegacioni i kryesuar nga ministrja vendosi kurorë me lule në memorialin në nderim të mbrojtësve në rrethin e Ministrisë dhe Shtabit të Përgjithshëm.

TË FUNDIT
5 orë
Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21
5 orë
Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet
7 orë
Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!
7 orë
Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)
7 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

ME TE LEXUARA

20 orë
Kush e ndaloi KFOR-in britanez të shpartallonte kriminelët në veri? Ish-agjenti zbulon detaje, përmend disa emra të komandantëve!
7 orë
Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit
17 orë
Lloga: Dhuna e numrave nga komuniteti shumicë në Maqedoninë e Veriut ka dhuruar vetëm pasoja për shqiptarët
13 orë
Mickoski i përgjigjet Ahmetit: Mos bëjë si fëmijë i lazdruar
20 orë
Kurti merr pjesë në tubimin mbështetës për zgjedhjet në Preshevë

LEXO MË SHUMË

IMG_2557

Cana kundër, por Duka nuk heq dorë për organizimin e “Euro 2027” me Serbinë për moshat U21

IMG_2555

Arben Taravari: Ta mbështesim fuqishëm Muharrem Salihun për eurodeputet

albin kurti prishtine

Kurti me kandidatët e PVD-së nga Lugina e Preshevës në Prishtinë: Të dielën votoni për ndryshimin!

shkodra

Mediat serbe propagandë shtrembëruese për pikat turistike shqiptare, duke i quajtur si serbe (FOTO)

dejvid daviv gir geer

Geer: Qeveria e re ta vazhdojë rrugën europiane të vendit

IMG_2550

Visar Ademi: Për fat të keq në 20 vitet e kaluara politikanët shqiptarë më tepër kanë shikuar llogaritë e tyre bankare se sa të drejtat tona

Ministria-e-Drejtesise_1-780x470-1

Ministria e Drejtësisë: Dënojmë gjuhën denigruese të VMRO-së ndaj institucioneve shtetërore

qeveria-750x430

Qeveria e re do të shtohet me ministri të reja

vmro

VMRO-DPMNE: Kacarska ka lënë një faqe të zezë në historinë e Gjykatën Kushtetuese

INFO

NA NDIQ