Ushtria e Ukrainës numëron dëmet që ia shkaktoi Rusisë

Iliria News Agency
Iliria News Agency

02/03/2023

Ushtria e Ukrainës thotë se që nga fillimet e luftimeve e deri sot, kanë vrarë rreth 150605 persona, si dhe ka shkatërruar 3397 tanke.

Sipas një njoftimi të ushtrisë, po ashtu kanë shkatërruar 6658 makina të blinduara luftarake.

2398 sistemet të artilerisë, 247 sisteme të luftës kundërajrore dhe 300 aeroplanë.

Gjithashtu theksohet se që nga 24 shkurti i vitit 2022, ata kanë shkatërruar 288 helikopterë, 18 anije dhe 5264 pajisje të automobilave dhe autocisterna.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Kuvendi Parlamenti maqedonise

Propozim-vendimi për rroga më të ulëta të funksionarëve dhe deputetëve u mbështet nga Komisioni kuvendor për zgjedhje dhe emërime

gazi-baba

Komuna e Gazi Babës në Shkup ende nuk po zbaton gjuhën shqipe

palevski vanja

Avramovska-Madiq: Palevski do të ekstradohet menjëherë pas kompletimit të dokumenteve administrative

azerbejxhan

Hiqen vizat mes Shqipërisë dhe Azerbajxhanit

Aksidenti-600x360

19-vjeçari përplas me makinë një këmbësor në Çair, të lënduar edhe dy të mitur në makinë

xhaferi-1-750x430

Xhaferi: Korridori 8 do të ndërtohet deri në vitin 2027

matura-shteterore-provimi

Matura shtetërore në RMV do të bëhet në salla sportive për të parandaluar kopjimin

hysni-shaqiri-714x430-1

Shaqiri, deputeti që braktisi Parlamentin dhe iu bashkua UÇK-së sot feston ditëlindjen

stevo-pendarovskiii-780x470-1

Pendarovski: Në mandatin tim të dytë pres që të anëtarësohemi në BE

INFO

NA NDIQ