Ushtria izraelite vazhdon sulmet tokësore në Gaza, godet një ndërtesë me 20 persona të Hamasit brenda

INA
INA

30/10/2023

Gjatë natës ushtria izraelite vazhdoi operacionet tokësore në Ripin e Gazës, ku gjatë përleshjes, janë vrarë dhjetëra persona të Hamasit të cilët ndodheshin nëpër ndërtesa dhe tunele dhe përpiqeshin të sulmonin trupat e IDF.

Një aeroplan i IDF ka goditur një ndërtesë që i përkiste organizatës të Hamasit, me mbi 20 persona brenda saj.

Përveç kësaj, gjatë ditëve të fundit, IDF ka goditur mbi 600 objektiva të Hamasit, duke përfshirë depo armësh, dhjetëra pozicione lëshimi të raketave antitank, si dhe strehë dhe terrene të përdorura nga organizata terroriste Hamas.

Gjatë natës, trupat e IDF identifikuan ushtarë të Hamasit të armatosur dhe një post lëshimi raketash antitank në zonën e Universitetit Al-Azhar dhe udhëzuan një avion luftarak për t’i goditur ata.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

bora gjermani dimri

Gjermania paralizohet nga reshjet e dëborës, pezullohen qindra fluturime. Në Bavari u regjistrua sasia rekord prej vitit 1933

policia-franceze-france

Sulm në Paris me thikë e çekan: Një person i vdekur, dy të plagosur

spitali - Gaza

Dita e 57 e LUFTËS! Më shumë se 15 mijë viktima në Gaza, Hamas “breshëri raketash” në Tel Aviv, Izraeli: Nuk ka armëpushim

gaza palestina izrael

IDF ka krijuar “mekanizmin e dekonfliktit” të Gazës me kërkesë të SHBA

erdogan-putin

Rivalitet mes Turqisë dhe Rusisë në Azinë Qendrore

gaza palestina izrael

Ushtria izraelite njofton se ka goditur 400 objektiva në Gaza në 24 orët e fundit

trump-6-1

“Nuk ka imunitet nga akuzat penale”, Gjykatësja rrëzon pretendimin e ish-Presidentit Trump

taliban

Më shumë se 400 persona u ndëshkuan me sheriat në Afganistan

bore aeroporte

Acari ‘pushton’ Europën, anulohen qindra udhëtime në këtë vend

INFO

NA NDIQ