Ushtria serbe afër Kosovës, vjen paralajmërimi: Le ta provojnë prapë! Ja çfarë do t’u ndodhë

ina-online
ina-online

01/10/2023

Eksperti i sigurisë, Ilir Kulla, ishte i ftuar këtë të shtunë në emisionin “Review” në Euronews Albania, ku foli në lidhje me situatën në veri të Kosovës.

Kulla tha se shtimi i forcave të ushtrisë serbe në kufi me Kosovën, është thjesht një shoë, pasi Serbia e ka provuar disa herë luftën dhe ka humbur.

Sipas tij nëse Serbia sulmon Kosovën, atëherë ajo do të ndahet akoma më shumë në territore më të vogla.

“Pas kësaj që pësuan para një java ata nuk çojnë dot rininë e tyre në luftë. Rinia e sotme e Serbisë nuk është më ajo e përpara 25 viteve, nuk mund të përfundojë më si rinia e 25 viteve më parë. Serbia nuk mund të kthehet aty ku ishte para 25 viteve. E ka pravuar luftën, ishin në Bosnje dhe Bosnja është aty. E provuan në Kroaci dhe ikën serbët nga Kroacia, e pastruan nga serbët. Në 95-ën ka qenë një shqiptar ai që kryesonte aksionin, Bekim Berisha, heroi i.

E provuan në Mal të Zi dhe Mali i Zi u bë shteti pavarur. E provuan në Kosovë dhe Kosova është aty.

Ta provojnë prapë! Nëse duan që Serbia të ndahet në territore më të vogla le ta fillojnë luftën.

Ti kujton se serbët janë si rusët. Janë shëmbëllyrë e tyre. Por ata nuk kanë asnjë lloj lidhje. Madje dhe në Luftën e Dytë Botërore erdhën rusët i çliruan. Ata nuk bëjnë dot luftë”, tha Kulla.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

rip-600x360

Vdes në detyrë në Jarinjë një polic kufitar i Njësisë Speciale

granit plavaa

Të burgosurit tentuan ta sulmojnë Plavën: Tre të dyshuarit për vrasjen e Liridonës shpërndahen në burgje të ndryshme

shaban liridona

Shaban Murseli pretendon se Milaim Zeka i kishte kërkuar Behgjet Pacollit përmes Naim Murselit 100 mijë euro

Liridona ademaj

Avokati Spartak Ngjela flet për rastin e Liridona Ademajt

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Babai takon Naim Murselin në burg: Djali im nuk ka ditur gjë për vrasjen e Liridonës atë natë

liridona

Fëmijët e Liridonës merren nën kujdestarinë e shtetit suedez

punetor

Demolli: Pas janarit vështirë se do të gjenden punëtorë me pagë 600 euro

pacolli pasuria

Pacolli akuzon “disa njerëz” se po tentojnë ta ngatërrojnë publikun rreth vrasjes së Liridonës

liridona

Publikohet video nga restoranti ku Naimi i çoi fëmijët dhe Liridonën pak para vrasjes

INFO

NA NDIQ