Ushtria serbe afër kufirit të Kosovës, ish-ministri gjerman: Ku dreqin është BE-ja?

ina-online
ina-online

30/09/2023

Ish-ministri gjerman për Evropën dhe deputeti i Bundestagut, Michael Roth, ka shkruar pas ngritjes së shqetësimeve nga SHBA-ja për shtimin e ushtrisë serbe në afërsi të kufirit me Kosovën.

Roth duke e etiketuar Vuçiqin i ka thënë presidentit serb se “pyes nëse ky është kontributi juaj për de-eskalim, paqe dhe pajtim”.

“Ku dreqin është Bashkimi Evropian”, ka shkruar tutje ish-ministri gjerman.

“I nderuar zoti President Vuçiq.Pyes veten nëse ky është kontributi juaj për deskalimin, paqen dhe pajtimin? Ku – dreqin – është BE”, ka shkruar Roth.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Talat Xhaferi3

BDI do ta propozojë Talat Xhaferin për kryeministër

MUHAMERI

Zgjedhjet po afrohen, politikanët shfaqen me thesin e babadimrit

Naim Murseli foto me Behgjet Pacollin

“Prokuroria do hetojë lidhjet e tij me Pacollin”, eksperti: Divorci dhe transaksionet, çfarë fsheh Naim Murseli

kurti vucic

Plani 6 miliardësh i BE-së, Kosova dhe Serbia përfitojnë vetëm nëse zbatojnë Marrëveshjen e Ohrit e Asociacionin

Dimitar Kovacevski

Kovaçevski: Në gjurmët e Shën Kliment Ohrit, gjuha maqedonase është bërë realitet në Evropë dhe në botë

rusko

Ruskovska: Hetimi fillimisht duhet të vërtetojë qëllimin për vrasjen e Pançes dhe Vanjës

liridona-naim-murseli-600x375-1-600x360

Vrasja e Liridonës, paralajmëron Kerquku: Dikush është në siklet të madh, të bëhen sytë katër

S-600x360

Në samiti BE – Ballkani Perëndimor, Kosovës e Serbisë do t’i bëhet thirrje për normalizim

bagdat

Ambasada amerikane në Bagdad sulmohet me raketa

INFO

NA NDIQ