VIDEO/ Usyk kampion i padiskutueshëm, fiton ndeshjen e madhe ndaj Furyt

Picture of ina-online
ina-online

19/05/2024

Ukrainasi Aleksandër Osyk e ka mposhtur Tyson Furyn.

Rundet e para dominoi Fury, por pastaj meqin e morri në dorë Osyk, madje duke e nokautuar në rundin e 9-të.

Për herë të parë që nga viti 1999, ka kampion të padiskutueshëm të botës në kategorinë e rëndë të boksit profesionist.
Vendimi i gjyqtarëve ishte i ndarë. Dy e vlerësuan Usykun fitues e njëri Furyn.

Te dy boksierët pas meçit konfirmuan se do ket rimeç.

TË FUNDIT
1 orë
Austria merr 3 pikë e para në "Euro 2024", Polonia e vogël pa Lewandowskin…
2 orë
SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse
2 orë
Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë
3 orë
Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë
3 orë
Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

ME TE LEXUARA

1 ditë
Renditja e FIFA-s: Rënie për Maqedoninë e Kosovën, Shqipëria nuk lëviz
6 orë
Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!
14 orë
UEFA hap hetim disiplinor për Mrilind Dakun
1 ditë
Shkupi në vendin 198-të në listën e qyteteve më të shtrenjta për të jetuar
11 orë
Kasami: Decentralizimi i plotë lokal, prioritet i qeverisjes tonë
1 ditë
Komisioni Rregullator me vendim të ri – as lirohet dhe as shtrenjtohet benzina dhe dizeli
6 orë
Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga
14 orë
Roberto Baggio rrahet dhe mbahet peng së bashku me familjen në vilën e tij
1 ditë
Federata Serbe e Futbollit “kërcënon” UEFA-n: Dënojeni Shqipërinë dhe Kroacinë ose tërhiqemi nga Evropiani

LEXO MË SHUMË

IMG_3458

Austria merr 3 pikë e para në “Euro 2024”, Polonia e vogël pa Lewandowskin…

IMG_3456

SHBA-ve si pëlqen Stoilkoviqi në Qeverinë e re, Ageler: Do ta ndjekim punën e tij, disa deklarata të tij janë tronditëse

Evzoni-border-station-800x445

Radhë të gjatë në kufi, shumë qytetarë ia mësynë Greqisë

tanja fajon

Fajon: Anëtarësimi i shteteve të Ballkanit në BE, tani ose kurrë

IMG_3457

Përmbysje e çmendur në Dyseldorf, Ukraina siguron pikët e para në Euro 2024

kombetarja

E shpjegon UEFA: Ja çfarë i duhet Shqipërisë për të kaluar grupin

Jasir Asani

Kontratë 2 vjeçare dhe me opsion rinovimi, Jasir Asani arrin marrëveshjen me ekipin e La Liga

xhaka zvicer

Xhaka sfidon gjermanët me një mesazh luftarak!

uk lushi

Lushi: Mirlind Daku duhet të pezullohet, nëse vërtetohet se ka fyer serbët e maqedonët

INFO

NA NDIQ