Valbona e konsideroi vajzë të parritur, vjen reagimi i Ina Kollçakut

INA
INA

11/12/2023

Anëtarja e jurisë së “Dancing with The Stars”, Valbona Selimllari e ftuar në “Fan Club DWTS” iu përgjigj komentit të një jave më parë të ish-konkurrentes, Ina Kollçaku.

Ajo e quan absurd komentin e Inës, e cila tha se Valbona e shikonte shtrembër korridoreve dhe se nuk e ka pëlqyer asnjëherë. Madje ajo u shpreh se nga njëra anë, Ina thotë që është në mbrotje të grave dhe gjëja e parë që bën, fyen një grua.

Lidhur me këtë deklaratë të Valbonës, nuk ka vonuar edhe përgjigjia e Inës, e cila përmes disa postimeve të bëra në profilin e saj të Instagramit, ka treguar se në fakt Valbonës i mungon koncepti i feminizmit dhe i ofezës.

“Unë jam në mbrojte të grave” do e thoshte një njeri neurotike! Neuroza e këtij Kompleksi nuk egziston te unë! Për shume vite me rradhë mundohem të qartësoj ata/ato që përtojnë të lexojnë se përse u krijuan lëvizjet feministe dhe cili ishte qëllimi. Po e bëj prap.

E drejta e votës E dreja për pozicione drejtuese Rrogë të njëjtë për të dyja gjinitë për të njëjtin pozicion E drejta e abortit

“Mosha nuk është kompleksi im. Gjithmonë ne vajzat dhe gratë nga shoqëria ose jemi shumë të reja ose jemi shumë të vjetra. Në aspektin kognitiv dhe shpejtësisë së percimit të sinapseve, shpejtësia maksimale arrin në moshën 15 vjec! Pas kësaj moshe, kemi të gjitha të njëjtën moshë kognitive! Mosha është një koncept banal, ashtu si koha!

“Ka Gra që nuk më pëlqejnë! Ka gra që nuk i duroj dot! Ka gra që nuk i dua afer! Ka gra që më sulmojnë dhe i sulmoj! Ka gra që më kanë marr punën! Ka gra që ua kam marr punën! Kjo nuk ka lidhje me barazinë gjinore, përdhunimin, dhunën në familje. Kjo nuk ka lidhje me ligësinë, injorancën, vëndimet, sjelljen! Ka gra maskiliste që lëndojnë më shumë veten se të tjerët!”

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

Screenshot_2024-03-04-14-27-37-188_com.facebook.katana-edit

Florjan Binaj ironizon rëndë Ilnisën dhe Meritonin pa harruar dhe ish fituesit

Screenshot_2024-03-04-14-22-55-410_com.instagram.android-edit

Vajza e vogël qanë për Luizin dhe Kiarën (video)

luiz-ejlli

Luiz Ejlli do të futet sërish në “BBV3”, zbuloni datën

sara bardhi

“Ti je nëna e fëmijëve të mi”/ Bardhi bën deklaratën e papritur ndaj Sarës

diola desta

Diola Dosti në lidhje me biznesmenin kosovar?

zarf i zi

“Vëllai i Madh nuk toleron më”/ Zarf i Zi në shtëpinë e Big Brother VIP, shkak Françeska dhe Sara

Sara gjordeni bbvip

Sara ndjek strategjinë e Luiz Ejllit, tenton t’i hyjë në tualet Françeskës

adelina drilon

Drejtori i RTK-së: Emisionin me Drilon Gashin e ndala unë, është i dënuar për sulm ndaj gruas

Screenshot_2024-03-03-18-27-09-712_com.facebook.katana-edit

Babai i Kiarës feston ditëlindjen, urimi i Luizit për vjehrrin

INFO

NA NDIQ