Valixhja para komunës së Çairit, Zejdi: Nuk jam pjesë e atij skenari

Picture of INA
INA

20/05/2024

I pyetur nëse ai ka qenë pjesë e skenarit të Frontit Europian, ku pas raundit të parë të zgjedhjeve presidenciale të 24 prillit, bashkë me Artan Grubin u paraqit para komunës së Çairit dhe kërkoi dorëheqjen e funksionarëve të VLEN, Skender Rexhepi-Zejdi tha se në konferencë për shtyp ka shkuar për të kërkuar dorëheqjen, por që nuk ka qenë i informuar për paraqiten e Grubit me valixhe.

https://www.facebook.com/share/v/kNbWpkDBQZkYQ45A/?mibextid=oFDknk

“Jo unë në pres kam shkuar për ta shprehur falënderimin e votuesve që na përkrahën për zgjedhjet presidenciale dhe për të kërkuar përgjegjësi jo vetëm për… TV21: Ju nuk e dinit se do të ketë aty një valixhe?
Jo nuk jam pjesë e atij skenari, pavarësisht ndodh që ndoshta është në kuadër të shtabit të Frontit është planifikuar, por unë kam marrë pjesë vetëm për të prezantuar qëndrimin e Fronit Europian se jemi fitues dhe duhet si burrat të japim përgjegjësi jo vetëm kryetari i Lëvizjes Demokratike por të katërt kryetarët të japin përgjegjësi për humbjen e tyre. E njëjta gjë duheshte të bëhet edhe në Tetovë edhe në Gostivar sepse u humbën zgjedhjet nga bartësit e vlenit në zgjedhjet presidenciale duke e ditur që fronti është ky çfarë është ju jeni dëshmitarë edhe në televizionin e juaj edhe në televizionet e tjera në gjuhën maqedonase, do të thotë në çdo medium bartësit e Vlenit në fushatë duke e ditur që Fronti Europian i ka 8 subjekte politike, ka edhe etnitete tjera, publikisht e kanë thënë që nëse humbim një votë më pak japim dorëheqje, a jeni dëshmitarë?! Kur i thoshin këto deklarata a nuk ishin të vetëdijshëm për fuqinë dhe për përbërjen e Frontit Europian?!- Ishin. Por ishin të mashtruar me bindjen e tyre se mund të fitojnë vota tek shqiptarët, kur I humbën zgjedhjet atëherë dolën dhe thanë ndalu se problem paska qenë përbërja. A nuk e dinin këto përbërjen?! Njeriu mbahet për jalë, dinjioteti I njeriut në politikë duhet të jetë fjala dhe përgjegjësia, dhe bartësit e Frontit Europian duheshte të jenë të parët që japing dorëheqjen e parevokueshme që humbën zgjedhjet. Në politikë nuk ka e treta ose fiton ose i humb zgjedhjet”, tha Zejdi.

TË FUNDIT
13 orë
Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)
22 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
22 orë
Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t'ia dalin
23 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit
23 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

ME TE LEXUARA

23 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
23 orë
Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes
23 orë
Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s
23 orë
Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia
23 orë
Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

LEXO MË SHUMË

alternativa

Alternativa vendosi për emrat e ministrit dhe zëvendësministrave, ja kush janë? (FOTO)

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

gruevskii

Gruevski tregon si u arratis nga Maqedonia

xhulijan smith

Ambasadorja amerikane në NATO, Smith flet për Maqedoninë e Veriut dhe sfidat e NATO-s

shaqir-fetahu

Kreu i BFI-së uron myslimanët për Kurban Bajramin: T’i kthehemi shpirtit, moralit e familjes

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

orhan murtezi

Orhan Murtezani ministër për Integrime?

INFO

NA NDIQ