Valon Bela nga Shkupi do të jetë Drejtor i Departamentit të Mbrojtjes pranë Lëvizjes BESA

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

12/01/2023

Lideri i lëvizjes BESA Bilall Kasami ka prezantuar sot Drejtorin e Departamentit të Mbrojtjes, Valon Bela.

“Valon Bela nga Shkupi do të jetë Drejtor i Departamentit të Mbrojtjes pranë Lëvizjes BESA.

Biografia e tij është kjo:

Valon Bela ka lindur më 10. Tetor 1978 në qytetin e Shkupit. Arsimi Fillor e ka mbaruar Sh. F. “Ilaz Thaçi (Tefik Çanga)” në Han të Elezit / Kosovë, ndërsa Arsimin e Mesëm: “Zef Lush Marku” – Shkup.
Arsimin e lartë e në Universitetin ‘FON’, Bachelor, Specijalizant dhe Magjistër i Shkencave Politike dhe të Diplomacisë.
• Universiteti Ndërkombëtar Ballkanik – Shkup (IBU – Skopje), Bachelor – ekonomist i diplomuar në fushën e menaxhmentit të administratës publike.
• ECPD – European Center for Peace and Development, PhD Candidate.
Gjuhët: Shqipe (Gjuha Amë), Maqedonase, Anglisht, dhe Greqisht.
Aftësitë kompluterike: Word, Power Point, Excel, and etc.

Përvoja nga puna:

1. ACT. Nga shtatori i vitit 1999 deri janar 2000 kam punuar për ACT, Action by Churches Together in Kosovo në detyrën e përkthyesit .
2. NATO. Nga Janar i vitit 2000 deri qershor 2004 kam punuar me trupat amerikane të NATO-s në kampin amerikan Bondsteel. Jam ndër të rrallët që kam mbi 20 çerfifikata dhe rekomandime nga ushtritë e NATO-s.
3. ECOLOG INTERNATIONAL. Nga Marsi i vitit 2004 deri mars 2006 kam punuar si Menaxher Logjistik dhe i Finansave.
4. OJQ – Organizata Joqeveritare “Realiteti”. Themelues dhe President.
5. NIKOVC MONT. Nga 04.01.2011 deri 20.10.2017 kam punuar si zëvendës Drejtor për Kompaninë NIKOVC MONT.
6. KOMUNA ÇAIR. Nga 02 dhjetori i vitit 2012 deri 2016 jam emëruar Këshilltar për çështje të drejtësisë dhe politikës nga Kryetari i Çairit.
7. ISHP – KLINIKA UNIVERSITARE PËR GJINEKOLOGJI DHE OBSTETRIKË. Nga 03.10.2018 jam emëruar si drejtor ekonomik në Klinikën Universitare të Gjinekologjisë dhe Obstetrikës pranë Spitalit Shtetëror të RMV-së deri më 25.08.2019
8. Lëvizja NDRYSHE. Themelues dhe Kryetar.
9. HRMV-Transport sh.a. Hekurudhat e Republikës së Maqedonisë së Veriut. Kam punuar si Drejtor Finansiar nga 2020 deri 2022.

Kontakt: Mobile: + 389 71 974 974, [email protected], [email protected]

Adresa: Rr: Ronald Regan nr.4, 1000 Shkup, Maqedoni”, ka shkruar Kasami. (INA)

TË FUNDIT
11 minuta
Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI
3 orë
Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë
3 orë
Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)
3 orë
Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen
3 orë
Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

ME TE LEXUARA

22 orë
Osmani: Mosrespektimi i vullnetit kthen “shumicën” para Marrëveshjes së Ohrit!
18 orë
Ditën kur mbushi 17 vite granata ia mori jetën Jonuz Zymberit (VIDEO)
1 ditë
Myftiu i Beogradit thotë se kombi serb nuk është gjenocidal: Serbia ime nuk e meriton këtë
3 orë
Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti
22 orë
Policia e Maqedonisë thotë se e arrestoi, Fero duke shijuar kafe në Shkup
18 orë
Ekspertët, digjitalizimi në Maqedoni është i domosdoshëm jo vetëm për anëtarësim në BE, por edhe për zhvillimin ekonomik

LEXO MË SHUMË

Dimitar-Apasiev-007-scaled

Apasiev: Këta që po vijnë janë edhe më të këqinjë se BDI

fronti evropian

Fronti Europian parashtroi ankesë në KSHZ për rivotimin në Zhelinë

nexhmedin spahiu

Spahiu: Isha në Beograd, kondukteri s’mi mori dinarët, tha ‘nuk guxoj prej Albin Kurtit’ (VIDEO)

ukraine

Rusia sulmon një qendër tregtare në Kharkiv, 12 persona humbin jetën, mbi 40 të tjerë plagosen

edi rama

Rama sot takim me shqiptarët në Milano: Vallja e dytë kuqezi në Europë

grupi banjska radojcici

Zyrtarë të KFOR-it negociuan për tërheqjen e sulmuesve në Banjskë, zbardhet dokumenti

Maksim Dimitrievski

Formimi i Qeverisë, ZNAM kërkon më shumë ministri

moti sot

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

banka sportel

Inspektorati i Gjuhëve nga tani do të mbikëqyrë bankat nëse (nuk) e respektojnë gjuhën shqipe

INFO

NA NDIQ