Valverde flet për dëmtimin e Dembele, zbulon se kur do kthehet

Skuadra e Barcelonës nesër luan kundër Espanyolit.

Para kësaj ndeshje, trajneri i Barcelonës, Ernesto Valvered ka folur për lojtarët dhe ndeshjen e ardhshme të ekipit të tij.

Në Iniesta: “Është e mundur që Iniesta nuk do të luajë. Është derbi, do të jetë lojë shumë intensive. Nëse ne e pushojmë atë do të jetë, sepse ai ka luajtur shumë dhe kemi shumë lojtarë që kanë nevojë për pak pushim”, tha fillimisht trajneri i Barcelonës.

Për Dembélé: “Është shumë herët për Dembélé. Ne do të jemi të kujdesshëm me të. Ne do ta kthejmë atë ngadalë siç e kemi bërë herën e fundit”