Van Dajk: Liverpulli mbetet në garë për titull, përpos mungesave të mëdha

INA
INA

21/02/2024

Liverpulli do të synojë të ruajë ecurinë pozitive në kampionat, teksa të mërkurën presin në “Anfield”, skuadrën e Lutonit. Virxhil Van Dajk, theksoi se skuadra e tij do të luftojë deri në fund për të ruajtur kreun e klasifikimit dhe për të zbritur nga froni Man. Sitit. Mbrojtësi holandez shtoi se pavarësisht dëmtimeve të shumta, ekipi i tij është gati për të luftuar dhe për të triumfuar në Premier Ligë.

“Nuk mund të mohojmë që kemi pasur shumë dëmtime dhe mbi të gjitha kemi humbur lojtarë me shumë kualitet. Megjithatë, organika është e pasur dhe ka shumë lojtarë që përshtaten në disa role, kjo është edhe meritë e klubit që ka pikasur futbollistët e duhur. Në këtë sezon ku synojmë maksimumin do të kemi nevojë për kontributin e të gjithëve. Jemi në garë në të gjitha frontet dhe do të kërkojmë që kështu të mbetet deri në fund. Qetësia në momentet e presionit është vendimtare.

Çelësi për të ruajtur qetësinë?

Mjafton të shijojmë futbollin, dhe të jemi gati edhe në momentet kur do të na duhet të vuajmë sepse kjo do të ndodhë, jemi në Premier League, çdo skuadër tenton të të bëjë dëm. Është një kampionat shumë i vështirë, mjafton të shihni rivalët si Man. Siti dhe Arsenal”, u shpreh Van Dajk.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

shkendija

Shkëndija e “shkatërron” Sileksin në Tetovë, Struga ndalet me barazim

manchester united

Manchester United tremb PSG-në me çmimin e Rashford

futboll

Panik në kampionatin italian, lojtari i Romës “shembet” në fushë

myrto uzuni

VIDEO/ Myrto Uzuni shënon golin e 10-të në La Liga, e feston me “shqiponjë”

MUNICH, GERMANY - APRIL 01: Kingsley Coman (C) of Bayern München celebrates scoring the 4th team goal during the Bundesliga match between FC Bayern München and Borussia Dortmund at Allianz Arena on April 01, 2023 in Munich, Germany. (Photo by Alexander Hassenstein/Getty Images)

Bayern Munich nis bisedimet me tre herë fituesin e Ligës së Kampionëve për postin e trajnerit

XHAKA GRANIT

Xhaka pasi fitoi titullin me Leverkusenin: Shkruam historinë, secili nga ne në klub tani është legjendë

Jasir Asani

FOTO/ I gatshëm për një martesë dhe një familje të madhe, Jasir Asani zbulon kush është vajza që i ka “rrëmbyer” zemrën

adrion pajaziti

Adrion Pajaziti, lojtari më i mirë i muajit mars në Premier Ligën 2

broja

Gazetari anglez tregon planet e Brojës: Armando synon lart për lëvizjen e radhës

INFO

NA NDIQ