Vandalizohen tabelat dygjuhëshe në veri të Kosovës, shlyhet gjuha shqipe (FOTO)

ina-online
ina-online

15/03/2024

Tabelat dygjuhëshe shqip dhe serbisht që dje u vendosën në pjesën veriore të Kosovës janë vandalizuar dhe janë shlyer me ngjyrë të zezë tek pjesa e mbishkrimit shqip.

Lajmin e ka shpërndarë Klan Kosova në rrjetet sociale, përcjell INA.

“LAJMI I FUNDIT: Tabelat njoftuese në gjuhën shqipe të vendosura sot në Veri, momentalisht janë në këtë gjendje”, raporton Klan Kosova, duke nxjerrë edhe fotot në orët e vona të natës.(INA)

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

dimri-bore temperatur

Në viset malore reshjet e shiut do të kalojnë në reshje të borës, njihuni me parashikimin e motit për Maqedoninë e Veriut

bislimi-petkovic-lajcak

Rund i ri i dialogut në Bruksel për çështjen e dinarit serb

ballkani-1024x873-1

Nevojitet ritëm i shpejtë për reformat në gjithë Ballkanin Perëndimor

NATO

NATO, shtim forcash në dy vatra të nxehta ballkanike

IMG_1227

Shqiptarët mbeten pa deputet në Kroaci, Ermina Lekaj Prljaskaj nuk siguroi votat e duhura

eu-be-rusi ndikimi rus ballkan

Sondazhi i IRI-t: Shumica në Ballkan janë për në BE dhe kundër Rusisë, serbët s’duan BE dhe pro Rusisë

INFO

NA NDIQ