Vankovska propozon prishjen e Marrëveshjes me Bullgarinë

Picture of INA
INA

05/04/2024

Kandidatja për presidente e partisë “E Majta” Biljana Vankovska gjatë takimit me qytetarët në Shtip tha se nëse ajo zgjedhet presidente, hapi i parë që do të bëjë është shkëputja e marrëveshjes së fqinjësisë së mirë me Bullgarinë
Hapi i parë si presidente do të jetë prishja e Marrëveshjes për fqinjësi me Bullgarinë, për shkak se kërkesat nga ana tjetër tashmë e kanë tejkaluar këtë marrëveshje si të tillë, dhe e shndërruan në propozim francez dhe kornizë negociuese. Ne nuk na kushton asgjë të veprojmë në bazë të nenit 13 që të dorëzojmë notë për shfuqizimin”, tha Biljana Vankovska, Kandidate e partisë “E Majta” për presidente. /Alsat.mk/

TË FUNDIT
1 orë
Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet
1 orë
VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6
1 orë
Ministri Bekteshi flet për rezultatet në zonën zgjedhore numër 5
2 orë
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
2 orë
Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

ME TE LEXUARA

1 ditë
Për 2€ më lirë shporta e konsumit në muajin maj
8 orë
Paga mesatare neto në mars 40.496 denarë
2 ditë
Vazhdon procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së
24 orë
Pacienti nga Kosova erdhi në Shkup për ta operuar këmbën e majtë, por ia operuan të djathtën (VIDEO)
2 orë
Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s
1 ditë
Ixhet Memeti nuk ka imunitet
10 orë
VLEN në Qeveri, Lëvizja BESA me dy ministri
1 ditë
Lupço Palevski Pallço, sot para gjykatës për vrasjen e dyfishtë

LEXO MË SHUMË

adnan azizi

Azizi: VLEN nga sot ka plus një deputet

VLEN FRONTI

VLEN i merr një deputet Frontit në njësinë 6

Kreshnik Bekteshi

Ministri Bekteshi flet për rezultatet në zonën zgjedhore numër 5

spiunim-bullgari-nato

Kosova, zyrtarisht në agjendën e AP të NATO-s

okb

Maqedonia e Veriut në mesin e 38 vendeve bashkësponsor për rezolutën e gjenocidit në Srebrenicë

ixhet memeti

Afera me €10000, Ixhet Memeti: S’kam bërë asgjë kundërligjore, nuk e njoh Boro Stojçevin

burgu-idrizove

Zjarr në burgun e Idrizovës, katër gardian përfundojnë në toksikologji

0-ballina-2-1

Në UT u mbajt Simpoziumi V Shkencor “Gjurmë në kohë”

pyje

Korrupsioni “pret” pyjet në Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ