Varhelyi uron Vjosa Osmanin: Vazhdimi i dialogut me Beogradin është thelbësor

Komisioneri i BE-së për Zgjerimin, Oliver Varhelyi ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen si presidente e Kosovës. Me anë të një postimi në Twitter, shkruan se vazhdimi i dialogut me Beogradin mbetet një prej çështjeve më thelbësore.

“Urime Presidentes Vjosa Osmani në zgjedhjen e saj! BE pret të punojë me Presidenten, qeverinë e re dhe parlamentin për të çuar përpara agjendën Evropiane dhe reformat e lidhura me BE, në interes të njerëzve të Kosovës.

Vazhdimi i dialogut me Beogradin është thelbësor”, shkroi Varhelyi.