Vazhdojnë alarmet për “bomba” – kërcënohen dhjetë shkolla

Iliria News Agency
Iliria News Agency

20/02/2023

MPB-ja njofton se sot sërish ka patur denoncime për bomba nëpër shkolla të RMV-së.

Kanë mbërritur 10 alarme në adresat elektronike të shkollave, sic njofton KlanM, tetë në Shkup dhe dy shkolla në Prilep.

Ekipe të MPB-së kanë evakuar objektet dhe bëjnë kontrollet antiterroriste.

Javën e kaluar gati për çdo ditë kishte alarme për bomba nëpër shkolla të Shkupit, kurse denoncime kishin mbërritur edhe nga dy shkolla të Kumanovës dhe katër të Prilepit.

Krahas adresave zyrtare elektronike të shkollave, sic percjell KlanM, kërcënimet kishin mbërritur edhe në e-mailat private të profesorëve.

Deri tani, sipas MPB-së, të gjitha alarmed kanë qenë të rreme.

TË FUNDIT

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

improvizim bujar

Pasi mori rolin e kryetarit të Kuvendit, Ziadin Sela në seancën e improvizuar shpalli Bujar Osmanin president të shtetit

improvizim

Në seancë të improvizuar, Ali Ahmeti shpall Ziadin Selën kryetar të Kuvendit të RMV-së

Protesta_Mjeket

Specialistët privatë vazhdojnë me grevën, thonë se kanë presione nga klinikat dhe kolegët më të vjetër

qytetare-1280x899

Shumica e të rinjve përdorin rrjetet sociale, sipas tyre partitë janë burimi më i madh i informacioneve të pasakta

Kurti

Kurti: Lirohen 4 nga 5 policët e Kosovës të ndaluar në Serbi

ziadin sela

Sela: Pse janë të shqetësuar nga Fronti Evropian

afrim gashi

Gashi: Ata që sot e sulmojnë Albin Kurtin, janë të njëjtit që po i vajton edhe Aleksandar Vuçiqi

zgjedhje maqedoni

Fillon gara për deputetë, edhe pesë ditë fushatë presidenciale

dimri-bore temperatur

Në viset malore reshjet e shiut do të kalojnë në reshje të borës, njihuni me parashikimin e motit për Maqedoninë e Veriut

INFO

NA NDIQ