Vazhdojnë kërcënimet për destabilizim, Janushev me betim publik për hakmarrje

Iliria News Agency
Iliria News Agency

24 Shkurt, 2023

Nxitja e tensioneve dhe fushata anti-shqiptare vazhdon të jehojë e rritet edhe më shumë nga ana e deputetëve të VMRO-së .

Sikur të mos mjaftojë kjo, deputeti e funksionari i lartë i opozitares, Igor Janushev ka filluar edhe me kërcënime të ashpra.

Në disa shkrime publike Janushev së fundi ka kërcënuar kryeparlamentarin Xhaferi, duke thënë se është i gatshëm edhe për ballafaqim fizik e përleshje.

Nëse Talati apo kushdo qoftë tjetër mi përmend edhe njëher fëmijët e mi, nuk do të ketë fund të mirë. Ky nuk është një kërcënim, por betim. Nëse mendoni për ndonjë ballafaqim, nuk është problem vetëm, por dua brenda dhe të ketë edhe kamera, të xhirohet gjithçka”, ka thënë mes tjerash Janushev.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

escobar

Escobar: SHBA-ja është përkrahësja më e madhe e Kosovës, po kërkoj vetëm të dëgjohemi

kasami

Kasami: Nuk isha i ftuar në 21 vjetorin e BDI-së! Ali Ahmeti të largohet nga politika (VIDEO)

fitor jakupi

Fitor Jakupi shpall kandidaturën për degën e BDI në Kumanovë

kfori ushtria turke

Forcat komando turke në veri të Kosovës, Spahiu: Ka impakt të rëndë tek serbët

rusia

Plas lufta civile në Rusi? Meçollari: Ushtria ruse dhe Wagner nuk e duan njëra-tjetrën, ka nisur rebelimi

lajcak escobar kurti

Përfundon takimi, Escobar dhe Lajçak 3 kushte për Kurtin

dash-1

Tentuan ta destabilizojnë Ballkanin, SHBA-ja sanksionon shtatë rusë

Pence Mike Pence

Pence kandidon për zgjedhjet presidenciale 2024 në SHBA

mesi-paris

FOTO/Takimi sekret për Messi-n, i ati i yllit argjentinas bisedë me Presidentin Laporta

INFO

NA NDIQ