Vazhdojnë kontrollet në trafik, 161 gjoba vetëm në Shkup

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

25/01/2022

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme ka vazhduar me kontrollet e shtuara në trafik, me çrrastë vetëm në qytetin e Shkupit ka shqiptuar 161 gjoba, dhe atë: 22 për tejkalim të shpejtësisë, 17 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 10 për makina teknikisht të parregullta dhe të paregjistruara.

Nga ky dikaster njoftojnë gjithashtu se janë shqiptuar dhe 8 gjoba për vozitës fillestar,13 për përdorim të telefonit, 4 për mosvënien e rripit të sigurisë dhe 4 gjoba për kalim në të kuqe në semaforë.

TË FUNDIT
46 minuta
Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup
54 minuta
Analisti kosovar i'a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!
1 orë
28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon
1 orë
Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës
2 orë
LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

ME TE LEXUARA

19 orë
Ka ndërruar jetë njëri nga të plagosurit në Rrugën e Plastikave
5 orë
Për një vit, kostoja e jetesës në RMV është rritur për 200 euro
12 orë
Osmani: Votimi në NATO, hap i rëndësishëm për fatin e Kosovës
9 orë
9 ditë sallat e operacionit jashtë funksionit! MSH pret rezultate nga Gjermania, por nuk dihet kur vijnë
17 orë
Paraqitje e shpeshtë e shiut të rrëmbyeshëm dhe bubullimave deri të enjten, stabilizim i motit nga e premtja
5 orë
Kadri Veseli flet në Hagë: Gjykimi të bëhet në kohë të arsyeshme, të mos cenohet besimi i popullit të Kosovës
12 orë
Demiri: Sallat e operacionit në klinikën “Nënë Tereza” janë mbyllur për shkak të problemeve teknike
9 orë
Çmimi i lartë i arit ka ulur kërkesën për blerje
16 orë
KSHZ-ja shqyrton ankesën e Frontit Evropian

LEXO MË SHUMË

mjegull-aeroport aeroplan avion

Rrufeja godet aeroplanin Cyrih-Shkup

raci haradinaj

Analisti kosovar i’a përplas në fytyrë Haradinajt: Edhe baballarët e gjyshërit tanë sikur Kurti ishin në burgjet serbe, a me thënë të gjithë janë rekrutu?!

kufiri ushtria serbe

28 baza ushtarake e 20 të xhandarmërisë serbe, jo shumë larg kufirit me Kosovën, ja kush alarmon

vucic okb

Serbia ka blerë vota për të votuar kundër Rezolutës për Srebrenicës

LSDM SDSM

LSDM më 30 qershor do të zgjedh kryetarin e ri

zeqirija ibrahimi zeka

Ibrahimi: BDI të shkojë në opozitë, të mendojë dhe të reflektojë

hisen berisha

Deputeti Hisen Berisha prish aleancat serbo-arabe dhe rikthen Kosovën në qendër të vëmendjes

lsdm koalicioni

Seancë e Bordit Ekzekutiv të LSDM-së për zgjedhjet e parakohshme brenda partisë për kryesinë e re

Gordana Siljanovska Davkova

Siljanovska: E respektoj Marrëveshjen e Prespës, deklaratën e kam nënshkruar me emrin aktual kushtetues

INFO

NA NDIQ