Vazhdojnë përplasjet mes Arsovskës dhe kreut të Kisella Vodës, Gjorgjievski: Kryetares së Shkupit nuk i ka hije të ofendojë

INA
INA

14 Korrik, 2023

Shigjeta të mprehta në përplasjet e ndërsjella mes kryetares së Shkupit, Danella Arsovska dhe kryetarit të Kisella Vodës, Orce Gjorgjievski. Në tekstin e Arsovskës të publikuar në faqen e Facebook-ut, ka edhe ofendime. Por i pari i Kisella Vodës i cili ishte i ftuar në edicionin verorë të ClickPlus në TV21, tha se sjellja e tillë e një kryetari është e pahijshme. E tillë për fat të keq është kryetarja e cila nuk di të pranojë kritika, shtoi ai.

“Vazhdojnë akuzat e pahijshme, epitetet, ofendime që për mua është e pakuptueshme që një politikan në shekullin 21 t’i shfrytëzojë, posaçërisht kryetari i Qytetit të Shkupit. Për fat të keq kryetarja për të gjithë ka kritika, por jo edhe vetëkritika. Është shumë mirë në politikë të dini të pranonin dhe kritika për vete dhe nga të merrni leksion dhe të mundoheni të përmirësoheni”, tha Orce Gjorgjievski, kryetar i komunës së Kisella Vodës.

Përgjigjja e tillë e Gjorgjievskit vijon pasi që Arsovska dje e quajti analfabet funksional në kontekst të ngjarjeve me NP Drisllan, pasi që kryetarët e komunave, mes tyre edhe Gjorgjievski, hodhën mbeturina para ndërmarrjes publike.

“Analfabetizmi funksional dhe i plotë është problem kryesor i shoqërisë maqedonase në tre dekadat e fundit. Kryetari i komunës së Kisella Vodës, i cili përveç që është analfabet funksional, nuk ka as kulturë themelore për sjellje. Prona e parcelës së NP Drislla është në pronësi dhe është themeluar nga Këshilli i Qytetit të Shkupit, është në kompetencë të drejtpërdrejtë të Qytetit të Shkupit”, pohoi Danella Arsovska, kryetare e Qytetit të Shkupit.

Praktikisht lufta mes Arsovskës ndodhi me kryetarët e të gjithë komunave të Qytetit të Shkupit, pasi që të punësuarit në Higjienën Komunale Shkup protestuan dhe nuk i mblodhën mbeturinat, me çka qyteti i ngulfat me mbeturina.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

716F1539-899D-41AB-90AC-C62E741F7F4F

Të kapur fort dorë për dore, Osmani takon Biden në SHBA

720632AE-5507-47CA-B690-47C76770F387

Besimi takoi ambasadoren amerikane: Maqedonia e Veriut të vazhdojë rrugën e anëtarësimit të plotë në BE

F6838740-86EE-42DE-9172-1B5332D977E2

Kroacia zbulon pesticid helmues në specat e importuar nga Maqedonia

Kreshnik Bekteshi

Bekteshi: Paga minimale do të rritet për 10%

Arrestim_Pranga-780x468-1

Arrestohet 52 vjeçari nga Gostivari, akuzohet për dhunë ndaj bashkëshortes së tij

LD Levizja Demokratike

Lëvizja Demokratike: Masat antikrizë të Qeverisë janë një teatër, fukarallëku veç po rritet

buka-market

Masat e Qeverisë/ Çmimi i bukës në markete bie në 30 denarë

Azerbajxhan

Azerbajxhani dhe udhëheqja e Karabakut bisedojnë për “integrimin”

kiev-naten

Shtatë të plagosur pas sulmit rus në Kiev

INFO

NA NDIQ