Vazhdojnë protestat, tre të lënduar – ka edhe të arrestuar

Picture of INA
INA

10/07/2023

Të paktën tre protestues janë lënduar pas ndërhyrjes së forcave policore tek hyrja e Higjienës Komunale në Shkup ku dhjetëra punonjës protestojnë kundër drejtoreshës dhe largimit të disa kolegëve të tyre prej pune, informon KlanM.

Sipas informatave të fundit nga protestuesit, persona nga jashtë ndërmarrjes, që nuk punojnë për Higjienën Komunale i kanë marrë kamionët nga parkingu i ndërmarrjes me ndihmën e policisë. Sipas raportimeve, 4 protestues janë arrestuar nga policia.

Pak më herët edhe kryetarja e Qytetit të Shkupit iu drejtua opinionit. Sipas saj, problemi me mbeturinat e pa grumbulluara ka filluar të zgjidhet, ndërsa akuzoi direkt kreu e opozitës maqedonase, Hristijan Mickoski, si krijues i problemeve.

TË FUNDIT
21 minuta
Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal
25 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
43 minuta
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
46 minuta
Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme
47 minuta
Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

ME TE LEXUARA

14 orë
Mickoski: Ambasadorët evropian nuk duhet të zemërohen për miqësinë me Orbanin
1 ditë
LSDM: Biletat e klasës biznes të Mickoskit dhe ministrave në SHBA kushtuan 20 mijë euro
43 minuta
Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë
20 orë
Çavkov del nga burgu
13 orë
Nga BDI thonë se ideja për ndarje ka ardhur nga degët partiake, janë hedhur lloj lloj opsione
1 ditë
Biblioteka Kombëtare e Kosovës vjen me Ekspozitë në kuadër të Verës Kulturore në Tetovë
25 minuta
Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!
20 orë
Qeveria e re publikon rrogat e kryeministrit dhe ministrave

LEXO MË SHUMË

IMG_4633

Tetova zgjodhi kryetarin e ri të Këshillit Komunal

Adnan Azizi

Azizi: Ali Ahmeti kopjoi idenë e Rufi Osmanit!

blerim-bexheti

Modeli irlandez dhe belg për ndarje të territorit të Maqedonisë, Bexheti: Opinioni ka pasur dyshime edhe për kryeministrin shqiptar, por u bë

blerim bexheti

Bexheti: Të kërkosh rregullim të ri kushtetues, nuk është e rrezikshme

pasaporta dokumente personale

Toshkovski: Po stabilizohet gjendja me dhënien e dokumenteve personale

Onkologija Onkologjia shkup

Në Klinikën e Onkologjisë në Shkup është vendosur puna me dy turne në spitalin ditor

zeqirija ibrahimi

Ibrahimi këshillon BDI-në: Angazhoni ekspertë edhe për luftën kundër korrupsionit!

arben taravari

Taravari: BDI kurrë më s’do t’i fitojë zgjedhjet

Tabanoc kufi

Komunikacion i dendur në pikat kufitare “Bogorodicë” dhe “Tabanoc”

INFO

NA NDIQ