Vazhdon debati për shkarkimin e ministrave të Alternativës

Picture of Iliria News Agency
Iliria News Agency

16/02/2023

Deputetët sot nga ora 11:00 duhet të rifillojnë seancën e 104-të, ku për të katërtën ditë do të debatohet për shkarkimin e tre ministrave nga Alternativa.

Me rikonstruimin e Qeverisë, partia Aleanca për Shqiptarët bëhet pjesë e koalicioit qeveritar.

Sipas propozimit të Qeverisë, shkarkohen ministrat e Alternativës – Bekim Sali për Shëndetësinë, Admirim Aliti për shoqërinë informative dhe administratën dhe Xhemail Çupi, ministër pa portofol përgjegjës për diasporën.

Për ministra të rinj, kryeministri propozoi Krenar Llogën për drejtësi, Fatmir Mexhitin për shëndetësi, Azir Aliu për shoqëri informative dhe administratë, si dhe Kaja Shukova nga LSDM për mjedis dhe planifikim hapësinor.

Në seancën e kaluar Kuvendi konstatoi dorëheqjet e ministrave të Drejtësisë dhe Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Nikola Tupançevski dhe Naser Nuredini, si dhe zëvendësministrave të Drejtësisë dhe Shëndetësisë, Agim Nuhiu dhe Vladimir Rendevski.(INA)

TË FUNDIT
1 orë
"Si shqiponjë në stadium", fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund
2 orë
“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani
2 orë
Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë
2 orë
“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë
6 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

ME TE LEXUARA

1 ditë
Rohde i reagon ambasadorit Hill: Normalizimi mes Kosovës dhe Serbisë përfshin njohjen reciproke
7 orë
Moti sot në Maqedoninë e Veriut
1 ditë
Dyert e shkollave të hapura por nuk ka nxënës
6 orë
Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës
2 ditë
Ariu mbyti dhe i ngrëni disa dele në Raven të Gostivarit
23 orë
Ahmeti: Të mos përsërisim gabimet e së kaluarës, ky shtet mund të qëndrojë vetëm në mirëkuptimin në mes shqiptarëve dhe maqedonasve
1 ditë
Biden dhe Zelensky nënshkruajnë marrëveshje 10 vjeçare për mbrojtjen
7 orë
EURO 2024/ Shqipëri – Itali, si priten të rreshtohen skuadrat

LEXO MË SHUMË

shqiptarja fustan

“Si shqiponjë në stadium”, fustani i vajzës nga Prishtina rrëmben vëmendjen në Dortmund

edi rama

“Kur të thotë gjermani aty hahet më mirë” – Rama befasohet nga restoranti i shqiptarëve në Gjermani

kombetarja shqiptare shqiperia

Nga Broja e Asllani te Ramadani e Abrashi – vlera e futbollistëve të Shqipërisë

shqiperi itali

“Euro 2024”/ Scamacca do të drejtojë sulmin, ja si do luajë Italia ndaj Shqipërisë

buka

Shtrenjtimi i bukës, qytetarët: po na shtrenjtojnë edhe kafshatën e bukës

studenti-univerzitet-sv-Kiril-i-Metodij-6

Studentët kërkojnë që racioni ditor të jetë 200 denarë, sepse nuk mund t’ia dalin

de biasi

De Biasi bën prognozën e ndeshjes Itali-Shqipëri, lartëson tre nga kuqezinjtë tanë

gruevski jankullovska

Përplasje mes Gruevskit dhe Jankullovskës, dyshja e dikurshme famoze e pushtetit

e.go-veture-elektrike-investim-tetove

Falimentoi prodhuesi gjerman i makinave elektrike Next.e.Go Mobile, investimi i planifikuar edhe në Maqedoni

INFO

NA NDIQ