Vazhdon gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve në Gjykatën Speciale

INA
INA

23 Maj, 2023

Sot në Dhomat e Specializuara në Hagë vazhdon gjykimin ndaj krerëve të ish-Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.

Dje ka filluar dëshminë dëshmitari i gjashtë i ZPS-së në gjykimin e Thaçit dhe të tjerëve.

Dëshmitari i radhës i ZPS-së është dëshmitari i mbrojtur 4355.

Po ashtu dje ka përfunduar dëshminë edhe dëshmitari i pestë me kodin 3165 në gjykimin ndaj Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit.

Sikur ditët e kaluara edhe dje seanca në shumicën e kohës ka qenë me përmbajtje të redaktuar dhe në sesion privat.

Seancat në gjykimin e Hashim Thaçit, Kadri Veselit, Rexhep Selimit dhe Jakup Krasniqit për këtë javë janë planifikuar të vazhdojnë deri të mërkurën.

ME TE LEXUARA

LEXO MË SHUMË

auto_Screenshot-2023-05-23-1214581684837252

Gjendet trupi i 4-vjeçarit në kanalin e Ibër Lepencit në Bukosh

shaip-kamberi

Shaip Kamberi nga Lugina i shkruan Borellit dhe Lajçakut

thaci-veseli-krasniqi-selimi

Vazhdon gjykimi ndaj Thaçit dhe të tjerëve në Gjykatën Speciale

policia-kosoves

Zhduken tri vajza për 24 orë, në Prishtinë, Istog dhe Gjakovë

gjermani

Shqiptari vret bashkëshorten në parking të një shitoreje në Gjermani

drilon gashi

Konjufca shkarkon Drilon Gashin që e rrahu me dru gruan e tij

glauk konjufca

Konjufca: Për UÇK-në po kërkohet drejtësi, por jo edhe për masakrat e Serbisë në Kosovë

kurti

Kurti: Shteti serb i grumbulloi të burgosurit në Dubravë për t’i pushkatuar

fsk

Një ditë pasi Kosova ishte nikoqire, nis në Shqipëri “Defender Europe 23”

INFO

NA NDIQ