Vazhdon problemi me vozitësit e autobusëve të linjave private

Picture of INA
INA

17/06/2024

Edhe më tej vazhdon problemi me vozitësit e autobusëve të linjave private dhe mos pagesa ndaj tyre nga ana e Ndërmarrjes për Qarkullimit Publik. Vozitësit privatë thonë se tashmë 5 muaj Ndërmarrja nuk ka shlyer detyrimet ndaj tyre. Ata ankohen se vazhdimisht u bëhet presion që të mos dalin para mediave për këtë çështje në të kundërtën siç thonë kërcënohen se do t’u ndërpritet kontrata.

“Jemi nën mëshirën e fatit, nuk na kryejnë pagesat në rregull, më shumë se 5 muaj nuk jemi paguar , gjithsej borxhi mbërrin mbi 2 milionë euro. Kontaktojmë qytetin e Shkupit na thonë ne i kryejmë pagesat ndaj NQP-s pyetni drejtorin atje. Telefonojmë NQP-në na thonë se nuk kanë para, nuk ka lëshuar Qyteti i Shkupit”, thonë transportuesit privatë.

Ata akuzojnë Qytetin e Shkupit dhe Ndërmarrjen e Qarkullimit se po luajnë me fatin e tyre / Avni Tahiri

TË FUNDIT
53 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
3 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
5 orë
Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion
5 orë
Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave
5 orë
Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

ME TE LEXUARA

1 ditë
Fari Hiseni nga LD: BDI në foltore e paraqet veten si shqiponjë, ndërsa në negociata bëhet një kanarinë
14 orë
Mot me diell dhe temperatura deri në 42 gradë Celsius
3 orë
Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë
1 ditë
Një serbe e plagosur në autostradën Negotinë-Demir Kapi, ishte përleshur fizikisht me bashkëshortin e saj në makinë
12 orë
Tre rezolutat e miratuara nga Mbledhja e përgjithshme e BDI-së me preambulë
53 minuta
Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup
1 ditë
Një foshnje e braktisur në sheshin e Velesit, kalimtari i rastit e dërgoi në spital

LEXO MË SHUMË

IMG_4366

Fatime Fetai doktoroi në fakultetin juridik në Shkup

arben taravari kumanove

Këto janë të përzgjedhurit për drejtorë nga ASH e Taravarit në Kumanovë

Ali Ahmeti fronti

Ali Ahmeti: Beteja për legjitimit dhe dinjitet në çdo vendbanim dhe institucion

IMG_4361

Kasami: VLEN po shkon drejt bashkimit të strukturave

IMG_4362

Mickoski edhe djalin e kishte me vete në Amerikë, kush i’a pagoi harxhimet?!

IMG_4360

Taravari: Ahmeti di të veprojë si opozitar i vërtetë

IMG_4359

Mexhiti për tubimin e BDI-së: Po bëjnë si “pula pa kokë”

IMG_4356

Mblidhet Trupi Koordinues Politik i VLEN, ja çfarë u vendos

ahmeti-kasami-696x336-1

Kasami i kundërpërgjigjet Ahmetit: VLEN ka legjitimitetin e plotë të përfaqësimit të shqiptarëve, merru me funksionarët e tu

INFO

NA NDIQ